Vybavte ložnici krásnými prostěradly

S krásným povlečením a prostěradly nabyde vaše ložnice úplně nového rozměru. Ložní prádlo by nemělo být pouze pěkné a luxusní, ale i funkční. To znamená, že látka dobře odvádí vlhkost a pot, vydrží časté praní a je příjemná na dotek. Hledět bychom měli především na materiál. Jde-li o tuzemský výrobek, tím lépe. Takové ložní prádlo splňuje určitá kritéria, přísnější než u zboží z asijských zemí.

Proč pečlivě vybírat?

Není nad kvalitní spánek v pohodlné posteli. A k tomu nedílně patří i správné prostěradlo. Dokáže postel doladit k dokonalosti, a protože přichází  do těsného kontaktu s pokožkou, bychom neměli vzít zavděk jakýmkoliv výrobkem. A barva je pak už jen příjemným bonusem. Rozhodně se nemusíte dívat jen na bílá prostěradla, dnes je výběr obrovský.

Bavlna je klasika

Hladká plátěná bavlněná prostěradla jsou klasikou, do moderních ložnic si ale můžeme pořídit něco praktičtějšího. K dispozici je spousta barev, vzorů a potisků. Na výběr je z několika materiálů. K těm nejběžnějším patří jersey a froté.

Příjemné a hřejivé froté

K nejoblíbenějším materiálům pro prostěradla do ložnic i dětských pokojů patří froté. Je prodyšné, tak akorát hřeje, je příjemné na dotek, odvádí pot, nemačká se a snadno se udržuje. Díky gumě po obvodu a širokému výběru rozměrů padnou napínací froté prostěradla perfektně na každou postel. Jde o tkaninu ze 100% bavlny, smyčkově trojrozměrnou. Její třetí rozměr totiž tvoří smyčky z nití. A co určitě každý ocení, toto prostěradlo se nemusí žehlit!

Hladká a elegantní jersey prostěradla

I jersey prostěradla se vyrábějí z bavlny, ale struktura tkaniny je odlišná. Nejsou tak hřejivá, povrch je hladký a jemný, ocení je zejména spáči, kterým je s froté prostěradly příliš horko. Jersey tkanina je elastická a na posteli dobře drží. Rovněž ji nemusíme žehlit a po vyprání velmi rychle uschne.

(Visited 17 times, 1 visits today)