Kam vyrazit za teplem? Přinášíme několik tipů!

Leze vám zima na nervy, nemáte rádi sníh a už vám chybí mocné sluneční paprsky? Vyrazte za teplem! Ptáte se kam? Přinášíme vám několik tipů na místa, kde o teplé sluneční paprsky nebude nouze!

Dominikánská republika

Víte o tom, že Dominikánskou republiku navštěvuje rok od roku více Čechů? Ono se asi není čemu divit, když v tomto karibském ostrovním státě rum teče proudem, slunce nádherně hřeje a bělostné pláže přímo vybízejí k odpočinku, o azurovém moři nemluvě. Tento tropický ostrov ovšem nabízí mnoho i těm, kteří se nechtějí válet u moře.

dominican-republic-1057905_960_720

V oblasti Jarabacoa můžete popustit uzdu adrenalinu a sjet divokou vodu či zdolat horu Pico Duarte, která se tyčí až do výšky tří tisíc metrů. Všechna letoviska samozřejmě vybízí k vodním sportům a nádherná příroda pro změnu k procházkám a výletům. Tahle dovolená se vám zalíbí a zpátky se vám rozhodně chtít nebude.

Kuba

Největší karibský ostrov s překvapivě rozvinutým turistickým ruchem, nočním i kulturním životem. To je Kuba, země kontrastů a lákadlo pro všechny. Odpočinou si zde milovníci pláží a moře, spokojení budou znalci přírody zkoumající faunu, floru i korálové útesy…

cuba-1092372_960_720

Pokud se sem vydáte a okusíte tu pravou chuť Latinské Ameriky, rozhodně nevynechejte Varadero – dlouhou písečnou pláž považovanou za jednu z nejhezčích. A co dál? Zatančete si salsu, ochutnejte místní pokrmy, navštivte muzea a alespoň nahlédněte, jak se žije v chudinské čtvrti za rohem. Kuba ve vás zanechá plno nezapomenutelných zážitků.

Zanzibar a Mombasa

Jste milovníky dobrodružství na všech frontách? Není nad čím přemýšlet a vydejte se na safari třeba do Zanzibaru. Indický oceán omývá písečné pláže, slunce praží a zážitky čekají. Například ve Stone Town si na vlastní kůži můžete vyzkoušet vlézt do kobky, kde bývali otroci.

zanzibar-512997_960_720

Určitě navštivte motýlí rezervaci, želvy na Vězeňském ostrově, zaplavte si s delfíny a na druhý den jeďte na safari. Nebudete litovat a zážitek z toho, jak blízko jste u zvířat… Na dva metry od slona, na tři od lva a zážitek na celý život je tu.

Míst, kam je možné se v zimě vydat za teplem, je určitě více. My jich přinášíme jenom pár, ale vy prozraďte, kam se chystáte?