Kreativní tábor Benice

Máte-li doma dítě s touhou malovat, kreslit a jinak se výtvarně projevovat, bude pro něj ideálním prázdninovým pobytem kreativní tábor Benice. Inspirující prostřední barokního statku, možnost vyzkoušet si nové výtvarné techniky v kombinaci s běžnými táborovými aktivitami a novými přáteli tvoří skvělý prázdninový mix, na který budou účastníci ještě dlouho vzpomínat.

Statek Benice, kde našel kreativní tábor Benice svůj azyl, leží u Chrášťan, v krásné krajině mezi Týncem nad Sázavou a Neveklovem. Statek a 300 m od něj vzdálený areál tábora je umístěn na plochém návrší nad údolím Tloskovského potoka. Statek je kulturní památkou, takže jíst chodí děti do prostor starobylého špejcharu. Ubytování ale mají ryze tábornické – spí buď v dvoulůžkových dřevěných chatkách nebo indiánských teepee.

Kreativní tábor Benice – ideální letní zábava pro tvořivé děti

Kreativní tábor Benice

Kreativní tábor Benice se jmenuje Tvořivé prázdniny v Benicích a je vhodný pro děti od 6 do 16 let. Je pořádán v osmidenních turnusech po celé prázdniny. V popisu tábora je uvedeno DIY („do it yourself“), tedy udělej si sám. Děti si tak pod vedením zkušených vedoucí mohou vyzkoušet řadu výtvarných technik: malování akvarelovými pastelkami, malování tuší a vodovými barvami, enkauistika (malování horkým voskem), práce s voskovými pastely, origami, tvorba vlastního videa, ozdoby z barevných filců a další. K tomu se zábavnou formou dozvědí řadu teoretických informací, které jim pomohou v další výtvarné práci.

Kreativní tábor Benice

I když se kreativní tábor Benice koncentruje na výtvarné aktivity dětí, pro něž je rezervován dopolední program, nezapomíná ani na zábavu a prázdninová dobrodružství. Také tady mají děti celotáborovou hru, sportují, hrají společenské hry, tančí na diskotékách a nechybí ani klasický táborák. Během týdne se také vydají na výlet, atraktivních cílů je v Posázaví víc než dost. Setkají se také s veterinářem a kovářem, kteří pečují na statku a v hřebčíně o zvířata. Táborový tým je více než zkušený, dětské tábory se zde letos budou pořádat již 22. sezónu. Vaše děti se tu určitě nudit nebudou. Více informací a přihlášku najdete na https://www.detskytaborbenice.cz/kreativni-tabor/