Rozdíl mezi herním a kancelářským notebookem
Rozdíl mezi herním a kancelářským notebookem
Značná část lidí se domnívá, že je úplně jedno, zda hrají počítačové hry na klasickém kancelářském notebooku či na herním notebooku. To ovšem není zdaleka vůbec pravda. Samozřejmě také záleží na tom, jaké hry budete na notebooku hrát.
Pokud se nebude jednat o nikterak graficky náročné hry, poradí si s nimi i kancelářský notebook. V opačném případě je ovšem herní notebook jedinou možností, jak si pořádně zahrát. Notebook na opravdu seriózní hraní musí disponovat kvalitní grafikou a také minimálně dvoujádrovém procesoru.
Za herní notebook si připlatíte
Pokud se domníváte, že notebook na hraní pořídíte za 10 až 14 tisíc korun, tak jste na omylu. Na notebooku, který stojí 14 tisíc korun, si pořádnou hru rozhodně nezahrajete. Herní notebook má totiž daleko jiné specifikace než notebook do kanceláře. Na podobném počítači si tak zahrajete maximálně velmi staré herní kousky.
Za herní notebook si totiž budete muset připlatit. Musí mít totiž nejen dobrou grafiku, ale také procesor. Velká část lidí se ovšem mylně domnívá, že k hraní her stačí pouze dobrá grafika, není tomu tak.
Notebookové herní grafiky totiž nejsou zdaleka vůbec tak kvalitní, jako grafiky ve stolních počítačích. Pokud chcete na herním notebooku ušetřit, pořiďte si repasovaný herní notebook, se kterým ušetříte i několik tisíc korun.
Jaké parametry by měl splňovat herní notebook?
Výkonný herní notebook by měl disponovat velmi kvalitním procesorem, který bude mít ideálně několik jader. Díky tomu budete mít jistotu, že si zahrajete i náročnější hry a nebudete se muset spokojovat pouze se staršími herními střílečkami. Na trhu je možné sehnat procesor od dvou výrobců a sice od AMD a od Intelu.
Pro běžnou kancelářskou práci vám v pohodě stačí Intel Pentium anebo Intel Core 13. Pokud si chcete užít pořádný herní zážitek, budete se muset poohlédnout po AMD Ryzenu 7 či 9 anebo po Intel Coru i5 či 9.
Operační paměť rovněž nelze podceňovat
Na procesor samotný velmi úzce také navazuje samotná operační paměť. U té platí jediné a sice, čím je větší, tak tím je lepší. V případě, kdy od operační paměti vyžadujeme ničím nerušený herní zážitek a také hraní her bez jakéhokoliv zasekávání, hledat bychom měli minimálně 8 GB či pro ještě náročnější hry 16 GB a více.
V případě potřeby je ovšem možné tuto paměť kdykoliv rozšířit. Kancelářským notebookům k jejich bezproblémovému výkonu stačí pouhé 4 GB.
Repasované herní notebooky vám ušetří tisíce
Sami vidíte, že nároky na herní notebooky jsou poměrně vysoké. Pokud tak chcete na herním notebooku ušetřit nějaké peníze, pořiďte si repasovaný herní notebook, který vám ušetří i tisíce korun. Tyto modely velmi často pocházejí z předváděcích akcí či z ukončených leasingů.
Některé z těchto notebooků se také vracejí zpět do obchodu v zákonné lhůtě. Jedná se tak o modely, které jsou z vyšší produktových řad notebooků, a to od několika výrobců.
Před samotným prodejem navíc repasované notebooky procházejí velmi náročným testováním a také případnou náhradou jakýchkoliv vadných dílů. Záruka na podobný repas je vždy 12 měsíců.