Chcete položit dřevěnou podlahu? Vyznejte se v jejích druzích

Při zařizování interiéru, respektive už při samotné stavbě domu přemýšlíte nad tím, jaká podlaha bude zdobit váš interiér. Zatímco někdo chce jít cestou vinylové podlahy, jiní dávají přednost dřevěné podlaze, která je dle nich nadčasová, vysoce odolná a také stylová. Navíc přináší kus přírody domů (a na tom něco bude). Abyste však žili v souladu s přírodou, musíte si zvolit jeden typ z několika. Dřevěná podlaha není jenom jedna, na výběr máte hned z několika možností.

Masivní podlahy jako synonymum pro pravé dřevo

Za nejdražší, ale zároveň nejlepší volbu se označuje masivní podlaha, která je synonymem pro pravé dřevo. Pakliže chcete mít doma skutečně kus přírody, masivní alternativa je tou správnou cestou. Zvolit si můžete hned z několika typů dřeva, nejčastěji se však dává přednost buku nebo dubu.

Masivní podlaha se od ostatních typů dřevěných podlah liší v několika věcech. Předně například v tom, že se dá rovnou několikrát renovovat. Takzvané opakované broušení by se mělo provádět několikrát, vždycky průměrně jednou za osm let.

Dvouvrstvé podlahy, když není masiv ve hře

Pokud vás zejména finanční stránka pořízení masivní podlahy trochu zaskočila, nemusíte se nutně vzdávat svého snu o krásné pokládce. Existují také dvouvrstvé podlahy, které jsou z finančního hlediska daleko příjemnější. Samozřejmě se budete moct. I v takovém případě kochat dřevem, nejsou to náhražky.

Podlahu v tomto případě tvoří ne jedna, ale rovnou dvě vrstvy, kdy většinou ta nášlapná je vyrobená z velmi ušlechtilého dřeva. Potahová vrstva je poté z levnějšího materiálu, většinou z březového dřeva.

Palubkové podlahy z dob dávno minulých

Možná jste však fanoušky takzvaného vintage nebo retra a váš zájem je pokrýt podlahu v domácnosti tím, co je specifické pro tyto styly. A tak do hry vstupují palubkové podlahy, které se dříve nosily hlavně na hradech nebo zámcích.

Palubkové podlahy jsou prakticky jedněmi z nejstarších druhů dřevěných podlah. A i když dnes existuje řada jiných alternativ, přesto se stále drží na vrcholku žebříčku popularity.