Bude se přeprava zásilek opět omezovat?

Přeprava zásilek do zahraničí byla v posledních měsících problematická. Jak to bude vypadat v blízké budoucnosti? Na to jsme se podívali v tomto článku.

Doručit zásilku včas je pro každého kurýra základ. Jenže kdo nemá vlastní kapacity, může mít v následujících měsících problémy. Stejně jako se to stalo na začátku koronavirové epidemie.

Doručení až za měsíc

V rozmezí března a května se celý svět doslova zastavil. Některé firmy dokonce přestaly fungovat a dopravní společnosti nemohly kvůli omezením jednoduše dopravovat zboží ani pasažéry. Přeprava zásilek do zahraničí byla obzvlášť obtížná po zavedení dopravních omezení nejen v Česku, ale v celé Evropě a posléze i ve většině světa. A statistiky z posledních měsíců to jasně dokazují.

Obzvlášť kritická byla situace v květnu. Kvůli nedostatku leteckých spojů byla přeprava zásilky z Česka do USA a jiných zemí zbytečně zdlouhavá. V některých případech zabrala i déle než měsíc. Některým odesílatelům se dokonce stalo, že jejich balík ležel v Praze i několik týdnů. Nejhorší na tom byl fakt, že to nemohl vybraný dopravce nikterak ovlivnit.

Vrátí se omezení?

Zatímco v době před koronavirem byly letecké kapacity více než dostatečné, před několika měsíci se to říct nedalo. Přísná omezení nejen na České straně, ale po celé Evropě způsobila, že se zmenšil dopravních letů. V posledních týdnech se situace opět zlepšila, přísná hygienická opatření a nově zaváděné kontroly ovšem mohou všechno vrátit zpět do březnových kolejí.

Aby přeprava zásilek zůstala spolehlivá a vždy dorazila do rukou adresáta v čas, budete potřebovat spolehlivého dopravce. A tím je společnost Emons. Jedná se o dopravní firmu, která působí na trhu už od roku 1928. V roce 2004 se rozhodla expandovat i do České republiky a nabízet i v naší zemi celou řadu služeb. Mezi ně patří například letecká přeprava, vlaková a lodní přeprava, ale také klasická kurýrní a silniční doprava.