Rady, které se vám mohou hodit při podzimním lovu kaprů

Většina rybářů už balí své pruty po různorodém létě, ale najdou se mezi námi i ti, kteří ještě balí své batohy a vydávají se brzy ráno na lov kaprů. Ti druzí vědí, že podzim je po stránce rybaření skutečnou výhrou v loterii, jen se tedy musí držet několika zásad. Kromě toho, že se vybaví spíše ostřejšími krmnými boilies a nutričně bohatými návnadami na kapry, musí také dobře zmapovat vodu a vybavit se teplejším oblečením.

Chce to teplé oblečení

Možná jen bláhoví začátečníci se domnívají, že kaprařina je záležitostí pouze teplých dní. Ale velice brzy jsou vyvedeni z omylu. Ryby se zásadně (a na podzim obzvlášť) loví v noci, ne-li brzy ráno, což nemusí být zrovna teplo. Pokud se vydáváte lovit ryby v tomto období, měli byste se dobře obléknout, protože rána jsou opravdu tuze sychravá.

Kromě výbavy do chladu mějte po ruce také funkční baterku nebo jiné osvětlení. Dny jsou na podzim kratší, noci delší, a tak si dobrou viditelnost musíte zajistit sami.

Připravte se už doma

Než se vydáte na podzimní lov kaprů, je vhodné si doma připravit všechno, co jen můžete. Zejména pozdní listopad se už nese ve znamení mrazivých dní, kdy je příprava na nadcházející činnost více než klíčová. V rukavicích by se vám jen stěží montovali nástrahy, návnady nebo další věci, které musíte před napnutím prutu udělat.

Veškeré přípravné práce vám mohou lov kaprů skutečně velmi usnadnit.

Zmapujte jednotlivé lokality a místa

Prakticky každý rybář vám vždycky poradí jednu věc, a sice abyste znali místo, kde jdete chytat ryby. Budujte si znalost lokality, zejména ve stojatých vodách je dobré vědět, kde se ryby nejvíce pohybují, případně kde tráví léto a kam se uchylují ve chvíli, kdy se začne ochlazovat. Veškeré nasbírané podněty vám mohou pomoct při hledání ryb na jezerech i dalších vodních plochách.

Například na podzim platí, že mělčiny nejsou zrovna rybami obývané. Když totiž jemně zafouká vítr, probouzí se vodní proudy, které kapry vyženou na členitá dna. A přesně taková místa zkušení rybáři hledají – tam se kaprů bude nacházet určitě velmi mnoho.