AKTUÁLNĚ: Jak vypadá výhodná půjčka?

Potřebujete půjčku a zamýšlíte se nad tím, jak vypadá ta nejvýhodnější na našem trhu? Pokud ano, podívejte se s námi na jednotlivé parametry. A to vázané k současné době, která ukazuje, že výhodnou půjčku lze získat nejenom v segmentu bankovním, ale i v segmentu nebankovním.

Nulové úroky

Ty jsou ideálním znakem nejvýhodnější půjčky na trhu. Logicky to znamená, že pokud splníte všechny podmínky spojené se získáním i splacením, nezaplatíte za daný úvěr ani jednu jedinou korunu navíc. Je tedy jasné, že půjčky bez úroku jsou velkým hitem. Primárně jsou dostupné v segmentu mikropůjček, kde je několik poskytovatelů, kteří vám tuto možnost nabídnou. Problémem však může být to, že získáte jenom několik tisíc korun českých. Pokud hledáte více peněz, je třeba se poohlédnout jinde.

Nízké úroky

Pokud potřebujete půjčit desítky až stovky tisíc, je třeba jít cestou nízkých úroků. Je sice pravdou, že například mBank může nabídnout bezúročnou půjčku, ale zároveň dodává, že je s ní spojený jednorázový poplatek. Proto je jasné, že pokud potřebujete více peněz, je dobré hledět na nabídky v souvislosti s tím, jak nízké úrokové sazby se nabízejí.

Dlouhodobě platilo, že ideální půjčka byla spojena vždy s bankami. To už není pravdou, jelikož i nebankovní společnosti jasně ukazují, že výhodná půjčka může být hravě dostupná i u nich. Jako příklad poslouží společnost Cetelem. Podíváme-li se na úrokové sazby právě tohoto úvěru, můžeme říci, že začínají již na sazbě od 5,9 %. A to je číslo, které se v mnohém vyrovná i bankám. Navíc potěší i to, že kromě klasické půjčky lze žádat peníze také na:

  • Nové nebo ojeté auto
  • Rekonstrukci domu nebo bytu
  • Nákup vybavení do interiéru

Snadnost získání

I podle toho lze posuzovat celkovou výhodnost půjčky. Často si stačí spočítat to, kolik času byste trávili tím, že budete nuceni shánět různá potvrzení. Třeba s ohledem na vaše příjmy, nebo vaše výdaje, stejně jako aktuální bonitu. Roli mohou hrát také registry, jako je nejznámější SOLUS, ale i řada dalších, které sdružují informace z nebankovního, stejně jako s bankovního segmentu. Čím méně informací musíme dodat, nebo čím méně jich je ověřováno, tím jednodušší je celý proces vyřízení. A tím výhodnější pro nás v konečném důsledku může konkrétní úvěr být.

Možnosti využití peněz

I podle toho poznáme výhodnou půjčku. Jak na to? V první řadě je třeba říci, že v tomto směru dělíme půjčky na účelové a neúčelové. První varianta je logicky tou horší, jelikož nás poskytovatel může omezovat v tom, jako zboží nebo služby si koupíme. Proto je lepší varianta číslo dvě, kdy získáme na účet nebo v hotovosti finanční prostředky a dále už je jenom na nás samotných, na co konkrétně budou použité. Možností je neomezeně a záleží čistě jenom na našich konkrétních potřebách.