Nejlepší letní sporty, které si užijete s přáteli

Léto, čas tepla, pláží, dovolených a samozřejmě ideální doba, kterou můžete strávit se svými přáteli. Co takhle si s nimi užít týmové sporty?

Týmové hry nejsou pouze pro děti, pozitivní fyzické a také psychické účinky mají i na dospělé. Procvičíte si při nich tělo, zasmějete se vlastním chybám a budete trávit čas ve společnosti přátel i nových lidí. U kterých sportů si užijete nejvíc?

Plážový volejbal

Ty sloupky na sítě nestojí u koupališť a pláží nadarmo! Plážový volejbal je ideální variantou klasického volejbalu. Nepotřebujete k němu žádnou obuv, hřiště je písečné a základní dovednosti potřebné ke hře si rychle osvojíte. Spálíte také slušné množství kalorií, díky radostnému pohybu v písečném prostředí a při tom všem ani nepostřehnete, jak zpevňujete celé tělo.

Nejlepší letní sporty, které si užijete s přáteli

Tenis

Tenis je jednou z nejlepších variant, pokud ze sebe potřebujete vybít stres. Nejen díky tomu se tenis považuje za jeden z nejzdravějších sportů, a na léto je proto ideální aktivitou. Vše, co potřebujete ke hře, jsou rakety, tenisový kurt a znalost základních herních pravidel. Kromě spalování kalorií také dobíjí energii, posiluje srdce a zlepšuje koordinaci těla.

Fotbal

Když se nad tím zamyslíte, není divu, že fotbal stojí na předních příčkách co se celosvětové oblíbenosti týká. Fotbalové utkání v domácí verzi – ať už s rodinou či s přáteli – vyvolává pocit sounáležitosti, rozvíjí týmovou spolupráci a příjemně vás vybije. Při hře jste coby hráč neustále vybízen k pohybu, takže pořád chodíte, pomalu obíháte hřiště nebo rychle uháníte za míčem. Zapojujete však nejen nohy, ale také trup a hlavu. I proto je fotbal skvělou prevencí proti kardiovaskulárním onemocněním.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv letní sport, důležitý je především onen zábavně strávený čas s přáteli. Vzpomínky zůstanou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup