Perníčky – pochoutka i dekorace v jednom

Perníčky jsou univerzální sladkost, které si můžete upéct kdykoliv v roce. Proč jsou tak oblíbené?

Zatímco vánoční cukroví bývá příliš sladké a jednotlivé druhy se nedají nijak výrazně odlišně zdobit a dochucovat, perníčky si může upéct každý podle svého. Jedná se o jeden z nejjednodušších receptů, jejich přípravu a zdobení si navíc užijí úplně všichni.

Dochucování je na vás

Perníkové těsto si můžete připravit sami doma, nebo jej levně zakoupíte v obchodech. Můžete jej dochutit například medem, vanilkou, skořicí nebo kokosem.

Výroba perníčků je jednoduchá a skrývá v sobě především radost z tvoření, zvlášť při procesu jejich zdobení. I na vykrajování, i na zdobení, se mohou podílet děti, takže pokud vymýšlíte rodinou aktivitu, pečení perníčků může být hravá zábava s vidinou sladké odměny!

Perníčky – pochoutka i dekorace v jednom

Perníčky se vůbec nemusí péct jen v čase Vánoc nebo Velikonoc. Nejčastěji se vykrajovátka na těsto prodávají s vánoční či velikonoční tématikou (stromečky, kapříci, zvonečky, komety, beránci, zajíčci, kuřátka, vajíčka, srdíčka, hvězdičky), ale pokud neseženete formičku na realizaci svého nápadu, můžete si vyrobit papírovou šablonu.

Zdobí celá rodina

Největší zábava je zdobení. Ať už se rozhodnete použít klasickou bílou polevu z bílků a moučkového cukru, koupíte barevné polevy nebo ozdobíte perníčky konfetami či barevným sypáním. Fantazii se meze nekladou – můžete rámovat, vybarvovat, tvořit všemožné vzory, psát přáníčka či vytvářet barevné kreace. Vzniknout může nejen perníková chaloupka, ale i zoologická zahrada nebo dekorace domácnosti.

Doma vyrobené perníčky jsou unikátem, který jinde nekoupíte. A můžete je darovat blízkým osobám, určitě jim udělají radost. Nezapomeňte, že perníčky se musí nechat aspoň dva týdny uležet. Přidejte k nim do krabice rozkrojené jablko, díky němuž změknou a budou nádherně vonět!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup