Moderní léčba neplodnosti

Už jste někdy v životě slyšeli pojem „asistovaná reprodukce“? Jedná se o moderní metodu, která zahrnuje celou spoustu léčených postupů. Zatímco konzervativní léčbou se zabývá i gynekolog, specializovanější a přesnější metody náleží zase odborníkům v centrech. Ke každému páru v centru asistované reprodukce lékaři přistupují velmi individuálně a citlivě, což je nespornou výhodou.

Nikde není však psáno, že vám nepomůže již gynekolog

V plánování těhotenství je důležité se nestresovat, protože veškeré dlouhodobější snahy mohou vést k vlastnímu pocitu nemožnosti otěhotnět. Gynekolog zjistí, jak jste na tom, co se týče menstruačního cyklu a hormonů, dokonce vás může odeslat i na laparoskopickou operaci, ale nebojte se váš stav konzultovat i na odbornější úrovni, tedy v centru.

Co dělat, když selhává konzervativní léčba?

Moderní léčba neplodnostiV dnešní době je spoustu žen, které by mohly být ohrožené nadužíváním tabletek na podporu ovulace. Antiestrogeny, které přispívají k samovolnému oplození však nemusí pomoci tak, jako právě asistovaná reprodukce. Transfer embrya se u ní snížil na jeden zárodek, tudíž se ženy nemusí tolik obávat vícečetného těhotenství. Úspěšnost konzervativních technik tak oproti mimotělnímu oplození nemá tolik reálných šancí k otěhotnění jako umělou cestou. Asistovaná reprodukce je efektivnější a navíc má nižší riziko zdravotních komplikací.

Umělé oplodnění cena závisí na počtech provedených asistencí. Nemusíte se však obávat, že pokud se vám nepodaří hned otěhotnět, příště už budete muset vše platit. V současné době je tato cena upravena i vzhledem k tomu, že se transferuje jedno embryo. Spoluúčast a úhrada léčby na pojišťovnu by tak měla být dostačující na pár cyklů pro každou ženu, která centrum navštíví a tuto techniku k vytouženému dítěti zvažuje.

Moderní léčba neplodnosti


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup