Chyby, kterým se při zařizování interiéru vyvarovat

Když zařizujete interiér svého bydlení, měli byste si dát záležet na všech detailech. Pokud jste se rozhodli nevyužít rady odborníků, přečtěte si alespoň, jakým chybám byste měli předejít.

Výběr barev závisí na vícero faktorech

Nesnažte se za každou cenu sladit všechny barvy do jednoho odstínu. Jistě, všude se píše, že teplé odstíny jsou ideální do obýváku a zároveň se v této místnosti hezky vyjímá bukové dřevo, ale pokud spojíte odstíny béžové, hnědé, případně meruňkové nebo světlé khaki zelené, interiér vůbec nemusí působit útulně, ale spíš nudně.

Ideální je použít pro místnost tři barvy – jedna by měla mít trvalý charakter, druhé dvě by k sobě sice měly ladit, ale zároveň spolu lehce kontrastovat. Vyhněte se příliš nudným, nebo naopak příliš výrazným a divokým barvám. Jedny působí nudně, druhé disharmonicky a nevkusně. Ani jednoho docílit nechceme.

Chyby, kterým se při zařizování interiéru vyvarovat

Neudělejte si z bytu skladiště

Typická lidská vlastnost – hromadit, skladovat a sbírat nepotřebné předměty. Velké množství nábytku a doplňků snižuje v jakémkoliv prostoru úroveň komfortu. Mít navíc všude po domě lapače prachu není pro uklízejícího nic příjemného.

Dále byste si měli dát pozor na přehnaný důraz na estetiku, který brání funkčnosti, příliš velké množství polštářů na sedačce v obýváku, které nejdřív musíte odklidit, než se můžete pohodlně usadit, nejednotnost podlahy ve spojených místnostech a nesprávné umístění nábytku, které například omezuje přístup k oknům a jiným kusům nábytku.

Chyby, kterým se při zařizování interiéru vyvarovat

Nezapomeňte také vždy před nákupem zvážit, jestli se daný kousek hodí do vašeho interiéru. V obchodě sice může vyřezávaná komoda vypadat neodolatelně, u vás v ložnici však může bít do očí, pokud ji postavíte vedle postele ze sedmdesátých let.

Řiďte se raději heslem, že méně je více. A dvakrát měř, jednou řež.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup