Ochraňte letos svůj majetek před slunečním zářením

Co bychom v současných mrazivých dnech dali za trochu hřejivého sluníčka. Je však dost možné, že v létě ho zase budeme mít plné zuby. Dlouhodobé sluneční záření škodí pokožce i povrchům, které pod jeho vlivem ztrácí barvu. Jak se tomu bránit?

Chcete-li chránit svou pokožku, nejrozumnější bude používat opalovací krém. Svůj domov a zahradu však můžete zabezpečit i jinak. Do oken nainstalujte žaluzie, na ploty stínící sítě a auto přikryjte plachtou.

Stínící sítě na ploty

Zelené sítě si nejspíš vybavujete z tenisových kurtů, čím dál častěji je však na ploty instalují rovněž majitelé rodinných domků. Chrání je totiž nejen před sluníčkem, ale také před zvědavými pohledy sousedů. Jsou daleko vhodnější než stromořadí, protože nezabírají žádné místo na zahradě, nevyžadují žádnou údržbu a zastřihování, a navíc jsou levnější.

Dobré stínící sítě s vysokou gramáží zachytnou až 90 % slunečního svitu. Vyrábí se zpravidla v klasické zelené barvě, ta totiž hezky splývá s okolím a dobře se sladí s barvou okolních domů. Jedná se o síť, uvnitř jsou očka, jimiž proudí vzduch, ani v případě silného větru tedy nepoškodí plot.

Tip: Stínící sítě se dají využít i k jiným účelům, například pro optické oddělení bazénu od zbytku zahrady.

Plachty nejen na auto

Ke stínění se dají využít i plachty. Jednu takovou by měl mít doma každý, kdo vlastní zahradu, protože se dá používat celoročně – v zimě uchrání dřevo před sněhem, v létě zakryje třeba dětské pískoviště, když si na něm zrovna nikdo nehraje.

Speciální plachty se vyrábí na auta. Upevňují se na gumu, a tak nesklouznou, mají i kapsy na postranní zrcátka. Obvykle se autoplachty vyrábí v několika velikostech pro menší i větší vozy. Na UV záření jsou připraveny, vydrží mnoho let bez změny tvaru.

Nejlepší řešení od odborníků

Specialistou na stínící materiál je společnost Plachty Štěpáník. Zakrývací plachty a stínící sítě z kvalitních PE vláken dodává už od roku 1995. Zákazníkům se snaží vyjít vstříc, takže pokud na jejich webu nenajdete přesně to, co byste potřebovali, neváhejte a kontaktujte je.