Studené barvy v místnosti vám pomohou relaxovat. Které zvolit?

Výmalba interiéru je klíčová záležitost pro navození pohody i správné nálady. Zatímco teplé odstíny přidávají prostoru optimistický náhled, energii a tvořivost, studené odstíny nás zklidňují a dovolují nám odpočívat, i když odstíny nesou pouze úchytky nebo doplňky na policovém systému Clever Cube. Jaké barvy si vybrat?

Modrá znamená oázu klidu bez zbytečných emocí

Zatímco teplé odstíny žluté a oranžové se stávají podnětem k diskusním aktivitám, kreativitě i veselosti, modrá barva je jejich příjemným protipólem. Lidé, kteří se rádi obklopují modrou barvou, jsou často analytičtí a opatrní. Když si modrou pozvete k sobě domů, aby vám proměnila některou z místností, pocitově se zde ochladí. Že by ideální volba pro jižní pokoje? Modrá se postará o zklidnění emocí a o harmonizaci celého interiéru.

Pozor si dejte na příliš syté a tmavé odstíny, které vedou člověka k zádumčivosti a tíživým myšlenkám.

Zelená je barva zdraví i harmonie

Barevná typologie počítá i s tím, že do svého domova zakomponujete zelenou. Milovníci zelené jsou často označováni jako pečující i stabilní. Zelená je barva harmonie i naděje. Hledáte symbol zdraví? Příjemná zelená barva je vlajkovou lodí tohoto kýženého stavu. Se zelenou si domů pozvete pocit bezpečí i harmonii. Zelená vám pomůže zhubnout – pohled na tuto barvu přirozeně snižuje chuť k jídlu.

Pozor si dejte na příliš syté tóny, ty mohou významně opticky zmenšit prostor.

Fialová jako symbol bohatství i důstojnosti

Fialová je také považována za studené barvy. Symbolizuje bohatství i sílu. Tuto barvu přirozeně vyhledávají lidé s uměleckými sklony, ale také introverti nebo milovníci života bez hranic. Fialová podporuje kreativitu a vnímání. V podobě pastelových tónů se bude výborně hodit nejen do domácnosti, ale také do kaváren a cukráren, psychologických ordinací, nebo také do zdravotnických zařízení. Fialová harmonizuje prostor a dodává mu přirozenou noblesu.

Už víte, jakou barvu si do své místnosti pozvete?