Pořiďte dětem reflexní vesty s roztomilým potiskem

Kde pořídit bezpečné a pohodlné reflexní vesty s dětskými obrázky? Už s nástupem do mateřské školky počítejte s tím, že při pohybu ve městě bude vaše dítě vestu potřebovat. V tmavých zimních měsících se vyplatí vestu nosit i cestou do školy a zpátky domů. Myslete na to, že reflexní prvky mohou vašemu dítěti zachránit život!

Reflexní vesta je povinnost

Již v únoru letošního roku vstoupila v platnost novela stanovující nošení reflexních vest jako povinnost pro chodce, kteří se pohybují mimo obec. Platí to hlavně pro chůzi po krajnici za snížené viditelnosti. Kromě bezpečnosti myslete také na to, že vám hrozí pokuta, pokud vy anebo vaše děti mimo obec nebudete mít na silnici vestu. Reflexní vesta a jiné reflexní prvky nejlépe umožňují, že budete vidět a neskončíte kvůli autonehodě v příkopě. Speciálně upravené materiály jsou schopny odrážet světlo za tmy až na 200 m, což umožňuje řidiči auta včas zareagovat a zastavit, aby nedošlo k nehodě. Abyste zbytečně neriskovali život, vyplatí se trochu zainvestovat a nakoupit reflexní oblečení pro celou rodinu, zvláště pokud se často pohybujete na vozovce mimo obec a jezdíte na dlouhé výlety na kolech.

Reflexní vesty pro děti

Pro děti se reflexní vesty vyrábí v mnoha velikostech. Do školky a pro nejmenší děti tak seženete vestičky s barevným potiskem určené už od 2 let věku. Klasická vesta se navléká přes hlavu, sehnat však lze i vestičky, jež jsou na zapínání vepředu nebo i z boku. Zvláště u menších dětí oceníte pohodlné oblékání a obrázek oblíbeného zvířátka si dítě prostě zamiluje. Největší pozornost byste však měli při výběru kvalitní vesty věnovat optickým vlastnostem reflexních pásek. Méně kvalitní masově vyráběné vesty neodpovídají evropským normám – mají nižší svítivost, jsou tedy méně bezpečné. Neriskujte a nakupte stejně levně reflexní vesty, které opravdu kvalitně odrážejí světlo až do dálky 200 m!