Jak funguje výkup nemovitostí?

Ocitli jste se v nepříznivé životní situaci a potřebujete rychle řešit svou finanční stránku? Potřebujete rychle prodat svou nemovitost?

Pak svůj dům nebo byt můžete svěřit k výkupu některé ze společností, které se výkupem zabývají.

V současné době se dají vykoupit nezadlužené nemovitosti, nemovitosti v dražbě, v insolvenci, s exekučními dluhy či se zástavním právem. Pomocí výkupu jakéhokoliv typu nemovitosti můžete svou tíživou životní situaci vyřešit během několika dní.

Výkup nemovitosti jako řešení finanční krize

Výkup nemovitostí je ideální volbou při řešení nepříznivé finanční životní situace, jako je například vyplacení exekuce. Společnosti jako je např. Vykupnemovitostipraha.cz se nezaměřují pouze na výkup bytu nebo domů.

Výkup lze provést i na jiný druh stavby či pozemku, jako jsou chaty, pole, louky nebo lesní pozemky. Nejčastěji se nemovitosti vykupují za 50 % – 90 % tržní ceny. Procenta závisí na typu nemovitosti, na jejím stavu a na lokalitě.

Za vyšší procenta se vykupují většinou nemovitosti ve městech než nemovitosti, které jsou dál od měst v místech s horší občanskou vybaveností a horší infrastrukturou.

Jaký je postup při výkupu nemovitosti?

Postup při výkupu nemovitosti je velice jednoduchý. V první řadě musíte vybrané společnosti telefonicky nebo emailem sdělit základní specifika o nemovitosti, jako je například přesná adresa, lokalita a druh. Firma si ji vyhledá v katastru a prověří její právní stav podle listiny vlastnictví.

Dalším důležitým krokem je zajištění termínu návštěvy vaší nemovitosti, kterou chcete vykoupit. Při prohlídce se zjistí její technický stav. Po zjištění celkového stavu nemovitosti vám firma navrhne výkupní cenu.

Jak funguje výkup nemovitostí?

Pokud budete navrhovanou částku akceptovat, firma připraví podklady pro přípravu smluv advokátovi. Po odsouhlasení kupní smlouvy a smlouvy o advokátní úschově, se smlouvy podepíší. Firma za vás doručí smlouvy na katastr a následně vám vyplatí domluvenou kupní cenu. Na základě předávacího protokolu od vás firma převezme nemovitost.   

Pro koho je výkup nemovitosti vhodný?

Výkup nemovitosti je vhodný zejména pro:

  • každého majitele, který chce svou nemovitost prodat rychle,
  • pro klienta, který má zájem o prodej bez realitní kanceláře,
  • pro klienty, kteří potřebují peníze,
  • pro klienty, kteří se dostali do dluhů,
  • a pro klienty, kteří se chtějí zbavit nemovitosti s uvalenou exekucí.

Realizace okamžitého výkupu nemovitosti do 24 hodin

Výkupy bytů, rodinných domů, chat či pozemků se realizuje většinou do 24 hodin. Takto rychlé výkupy lze realizovat pouze v případě, že nemovitost nemá žádné právní vady, které by rychlý proces omezovaly.

Bude-li obsahovat právní vady, sdělí vám firma reálný čas, za který je schopna nemovitost vykoupit. Pokud potřebuje získat finance co nejdříve, je pro vás výkup nemovitosti ta správná volba. Více na Vykupnemovitostipraha.cz.