Trápí vás psychické problémy? Online terapie je dostupná i z pohodlí domova

Současný životní styl přináší celou řadu možností, které nebyly pro předchozí generace žádnou samozřejmostí; klade ale také velké nároky na psychiku. Těžkou fyzickou práci dnes vykonává jen málokdo, o to větší procento lidí si ale připadá pod nemalým psychickým tlakem. Obyvatelé vyspělých zemí sice dnes mají mnohem snazší život než kdy dříve, daní za něj je stres, který zdaleka každý nedokáže zvládnout vlastními silami. Proto je psychoterapie stále vyhledávanější.

Psychoterapie dokáže pomoci, když se cítíte vyhořeni, podléháte depresi i v dalších případech

Každý psycholog dobře ví, že se nejrůznější psychické problémy mohou zdánlivě znenadání objevit i u zcela zdravého a vyrovnaně působícího člověka. Na vině je často příliš vysoká míra psychické zátěže. Drtivá většina mužů i žen v dnešní době pracuje a ti, kteří mají rodinu, musí kromě zaměstnání či podnikání zvládnout nejen domácnost, ale také péči o děti. Problémy v zaměstnání i v soukromém životě přitom může přinést i taková zdánlivá banalita, jako je dopravní zácpa nebo zpoždění prostředku hromadné dopravy či pozdní zaplacení složenky. Pokud navíc dojde k závažnější události, jako je náhlé onemocnění některého z členů rodiny, ztráta zaměstnání, výrazné neúspěchy dětí ve škole nebo partnerské problémy, může pomyslná sklenice snadno přetéct. Pomoci může terapie vedená zkušeným psychologem.

Po absolvování terapie se budete cítit lépe

Pandemie koronaviru s sebou přinesla celou řadu opatření, jež nepříznivě působí na psychiku. Na nárůst problémů v populaci upozorňuje řada odborníků z oblasti psychologie. Omezení sociálních kontaktů včetně těch v rodinách je samo o sobě velkým problémem. Každý psycholog dobře ví, že právě izolace je častým spouštěcím faktorem úzkostí a depresí. Mnozí jsou navíc pod silným ekonomickým tlakem a v celé společnosti panuje nejistota. Blížící se Vánoce jsou za současných okolností dalším stresovým faktorem. Pokud vás tedy trápí déle trvající smutek nebo dokonce tíživé obavy z budoucnosti, nemůžete spát, případně vám dokonce připadá, že se vytratilo vše hezké a život přestává mít smysl. Neváhejte a co nejdříve se zúčastněte online terapie, která vám dokáže ulevit, aniž byste museli osobně navštívit psychologa.