Venkovní fitness a jaké si vybrat pomůcky

Venkovní posilovna neboli také workout hřiště se stalo velkým trendem během koronavirové pandemie. Najednou se nám uzavřely brány fitness center, což znamenalo, že se musíme uchýlit se svou touhou po krásné postavě někam jinam. A tak jsme si zašli za dům na hřiště, kde jsme mohli procvičit nejen paže, ale také záda nebo nohy či obecně celé tělo. A navíc – zadarmo. A kdo chtěl, mohl si přinést také pár pomůcek, které cvičení s vlastní váhou pozvednou na vyšší úroveň.

Venkovní posilovna přináší řadu výhod

Posilování se svou vlastní váhou a zcela zadarmo – to je hlavní výhoda venkovního fitness a také důvod, proč sem lidé v době pandemie zamířili. Ostatně, jak již bylo zmíněno, to byla jediná posilovna, která byla veřejnosti přístupná a která jí své brány otevírala.

Je však třeba konstatovat, že velký dík patří městům a obcím, jež se rozhodli do podobného řešení investovat ještě před úderem koronavirové krize. Kromě atletických prvků se zde nachází často i různé balanční podložky nebo madla a další, jež zintenzivní trénink každého jednoho aktivního sportovce.

S sebou si můžete vzít řadu pomůcek

Pokud někdo prahne po tom, aby si trénink ještě více zefektivnil, může si s sebou přinést řadu pomůcek. Patří sem například medicinbaly nebo posilovací popruhy či expandery a další. Někdo si s sebou nosil obyčejné fitness podložky, které mu trénink venku trochu zpříjemnily.

Co však řada sportovců ocenila, tak trampolíny. Tyto prvky sice nejsou běžnou součástí venkovních posiloven, ale na mnoha místech se už nachází. Trampolíny jsou obecně skvělým pomocníkem na rozehřátí, což každý aktivní sportovec před zahájením svého tréninku ocení.

Jednou z pomůcek, jež si s sebou řada mužů nosila do těchto venkovních posiloven byly činky. I když se zde nachází různé hrazdy nebo madla, činky se na wourkoutových hřištích zatím běžně nenachází.