Porovnání půjček bankovních poskytovatelů 2018

Půjčit si peníze v bance je v Čechách takřka národním sportem. Neexistuje snad žádný člověk, který by si nikdy nepůjčil. Mnozí lidé mají půjček rovnou několik. Pokud o půjčce také uvažujete, přinášíme vám aktuální porovnání bankovních poskytovatelů půjček.

 

Air BankVýše půjčky
5000-900 000 Kč
RPSN od 5,02%Doba splatnosti

6 měsíců až 8 let

Česká spořitelna20 000 – 700 000 KčRPSN od 5,9%12 měsíců až 10 let
mBank10 000 – 600 000 KčRPSN od 10,36%12 měsíců až 8 let
Equa Bank500 – 600 0000 KčRPSN od 5,9%3 měsíce až 7 let
Raiffeisenbank20 000 – 500 000 KčRPSN od 8,15%6 měsíců až 8 let

 

Podmínky pro získání půjčky

Podmínky pro získání půjčky v bance se u jednotlivých poskytovatelů od sebe mnoho neliší. Zpravidla je potřeba dodat tyto doklady:

  • občanský průkaz, případně druhý doklad totožnosti
  • potvrzení o příjmu
  • doklady a potvrzení o příjmu v případě spolužadatele
  • trvalý pobyt musí být na území ČR
  • žadatel musí být schopný půjčku splácet

V případě, že máte v bance účet již dlouho, banka má informace o vašich příjmech a výdajích z vaší transakční historie. Dlouhodobým klientům nabízí banky tzv. Předschválený úvěr v různých výších. V případě, že není u klienta nějaký problém s jeho bonitou, půjčka bez doložení příjmu je mu schválena okamžitě.

Účelové vs. Neúčelové půjčky

Půjčit si peníze v bance můžete v podobě neúčelové půjčky na cokoliv. V případě účelové půjčky jsou peníze bankou poskytnuty na konkrétní účely, například na nábytek, auto nebo rekonstrukci či pořízení bytu.

Účelové půjčky jsou levnější

Banky striktně vymezují, na co je účelový úvěr možné použít. Čerpání půjčky je podmíněno doložením faktur či kupní smlouvy. Banky tento typ úvěru považují za méně rizikový, oproti neúčelovému. Peníze jsou zpravidla poukázány na účet  prodávajícího či poskytovatele služby. Skutečnost, že se jedná o méně rizikové úvěry, je zohledněna v jejich výsledné úrokové sazbě. Levnější jsou i o několik procentních bodů v porovnání s neúčelovou půjčkou. Výjimkou je Komerční banka, která mezi těmito produkty nerozlišuje.

Neúčelové půjčky jsou mnohem oblíbenější

I přesto, že jsou účelové půjčky levnější, jsou ty neúčelové pořád velmi oblíbené. A to především z důvodů, že není potřeba dokládat účel použití. Půjčka je bankou poskytována na základě potvrzení o příjmu. Nejlevnější bankovní půjčka však může být mnohem výhodnější i v případě neúčelového úvěru. Banky se předhánějí s nejnovějšími nabídkami půjček.

Pravidlo o výhodnějších účelových půjčkách však neplatí v případě splátkového prodeje. Prodej na splátky u splátkových společností je určen na zahradní techniku, bílou a černou elektroniku, dovolené a další zboží. Nevýjdou však tak levně, jako když si půjčujete v bance úvěr, ať už účelový nebo neúčelový. RPSN je u bankovních úvěrů okolo 10- 15%, zatímco u splátkových společností jsou to i desítky procent. I tak je splátkový prodej oblíbený. Úvěr na splátky si totiž klient může vyřídit se zástupcem splátkové společnosti rovnou v obchodě. Rychlost vyřízení tohoto úvěru je pro zákazníky hlavní výhodou.

Bankovní půjčky a zajímavé akce

Nabízíme přehled aktuálních výhodných akcí pro klienty bankovních domů:

Moneta Money Bank

Půjčka Express Plus

Akce: Garance 6,9% pro úvěry nad 200 000 Kč více zde

Express půjčka
Akce: Nabídku jiné banky sníží až o 2%

Equa Bank

Minutová půjčka od Equa bank

Akce: RPSN od 5,9% více zde

Česká spořitelna
Česká spořitelna půjčka

Akce: Až o 15 splátek méně za řádné splácení více zde


Raiffeisenbank
Raifffeisenbank Rychlá půjčka

Akce: Bonusová sazba od 4,9% za řádné splácení více zde

UniCredit Bank

Presto půjčka

Akce: Sleva na úrokové sazbě ve výši 2%, pokud klient aktivně využívá běžný účet od UniCredit Bank. více zde

Vybrat si z bohaté nabídky bankovních úvěrů není jednoduché. Každá banka má své podmínky, klient je pečlivě kontrolován z hlediska výše příjmů, výdajů i celkové bonity. Čím má klient lepší historii splácení, tím získává lepší úrokové sazby. Otázkou však vždy zůstává, zda je skutečně nutné si půjčku sjednávat. Jediný skutečně vhodný úvěr je půjčka na bydlení či jeho rekonstrukci.