Jak vybrat matraci? Nepodceňujte kvalitu a důležité vlastnosti jednotlivých typů a modelů

Jak vybrat matraci? Nepodceňujte kvalitu a důležité vlastnosti jednotlivých typů a modelů

Spí se vám v noci dobře nebo vás trápí nespavost, často se v noci budíte či se snad ráno probouzíte rozlámaní a bolaví? O kvalitní a zdravý spánek se postará jediná věc – vhodně zvolená matrace. Vyznáte se v nabídce prodejců nebo při výběru tápete? Pomůžeme vám s výběrem a poradíme, na co se zaměřit.

Jak vybrat matraci? Nepodceňujte kvalitu a důležité vlastnosti jednotlivých typů a modelů
Zdroj obrázku: New Africa – stock.adobe.com

Jak vybrat matraci?

Než se pustíte do výběru, rozmyslete si několik věcí. Kromě správné velikosti matrace je důležité zvážit také její výšku. Vysoké matrace jsou skvělé tehdy, kdy si chcete zpříjemnit a ulehčit ranní vstávání. Také si dopředu promyslete, jakou tuhost byste si přáli. Muži sahají většinou po tvrdých verzích, ženy dávají přednost těm měkčím. Ať už jsou vaše požadavky ale jakékoliv, jedno je jasné – luxusní matrace je nezbytnou součástí každé ložnice!

Výběr matrace podle materiálu

Je pro vás tou nejlepší volbou matrace z paměťové pěny nebo snad sáhnete po latexové či pružinové variantě? Každý materiál má své výhody i pár nevýhod. Pojďme se proto společně podívat na srovnání materiálu matrací.

Pěnové, latexové nebo pružinové?

  • Pěnové matrace patří k těm vůbec nejoblíbenějším. Dělí se podle typu pěny hned na několik podkategorií. Například matrace z líné pěny dokážou reagovat na vaši tělesnou teplotu a mezi výhody paměťové pěny patří i to, že se hned přizpůsobí tvaru vašeho těla. Matrace ze studené pěny si zase skvěle poradí s odvodem vlhkosti a jsou příjemně vzdušné.
  • Latexové verze mají úžasné antibakteriální i antialergické vlastnosti a jsou také velmi odolné.
  • Pružinové modely od doby svého vzniku prošly ohromnou proměnou. K jejich výhodám rozhodně patří to, že se na nich efektivně rozloží tělesná váha.
Jak vybrat matraci? Nepodceňujte kvalitu a důležité vlastnosti jednotlivých typů a modelů
Zdroj obrázku: New Africa – stock.adobe.com

Proč je koupě matrace investicí do zdraví?

Myslíte si, že to, na čem každou noc spíte, zásadním způsobem neovlivňuje váš život? Jakmile matraci, která vám již dosloužila, vyměníte za novou, poznáte, že i tak obyčejná věc, vám dokáže vykouzlit úsměv na tváři a změnit život k lepšímu. Věděli jste, že pohodlná matrace vám může pomoci s nespavostí, bolestmi zad i kloubů a také snížit noční pocení? Při koupi se samozřejmě budete dívat také na cenu, ale uvědomte si, že investice do matrace je investicí do vašeho zdraví. Kvalitní matrace vám bude dělat společnost po následujících 10 let. Správná otázka tedy zní: Kolik jste ochotni investovat do svého zdraví?

Jak poloha spánku ovlivňuje výběr té pravé matrace?

Věděli jste o tom, že i to, v jaké poloze nejčastěji spíte, ovlivní váš výběr?

  • Nejjednodušší výběr mají spáči na zádech. V této pozici je totiž tělesné váha rovnoměrně rozložena a jakýkoliv typ matrace je pro ně ten pravý.
  • Spáči usínající na břiše by měli volit tvrdší varianty, které jim dodají nezbytnou oporu.
  • Spíte rádi na boku? V takovém případě byste měli sáhnout po měkké pěnové matraci.

Další aspekty, které byste neměli podcenit

Důležitou roli hraje také váš rošt. Ne každá matrace je totiž kompatibilní s každým typem roštu. Nezapomeňte si tedy nastudovat kompatibilitu. Další překážkou, na kterou můžete v procesu narazit, jsou rozměry. Vyžaduje vaše luxusní ložnice netradiční rozměry? Sehnat atypické matrace naštěstí v současné době není žádný problém.

Užívejte si každou noc příjemné usínání a pohodlí, které vám kvalitní matrace nabídne. Při výběru materiálu se zaměřte na výhody i případné nevýhody jednotlivých typů a trápí-li vás bolesti zad a kloubů, podívejte se na zdravotní výhody paměťové pěny. O dotvoření ideálních podmínek pro ničím nerušený spánek se postará praktické vybavení ložnice. Inspiraci na to, jak ji uspořádat a co by v ní nemělo chybět, přináší jednoduché pravidlo: méně je někdy více.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup