Které sporty provozovat v zimě?

Seveřané s oblibou říkají, že neexistuje špatné počasí. Existuje jen špatné oblečení a špatná nálada. Chcete-li si i přes zimu užít venkovních sportů, musíte na oblečení myslet. Jaké sporty se k zimě hodí nejvíce?

Na zimních sportech je krásné, že často stmelují lidi. Jen málokdy vyrazíte sami do hor nebo na bruslení. Díky vánočním svátkům navíc na sport máme víc času a můžeme jej využít zároveň jako čas strávený s blízkými a rodinou.

Zimní procházky

Svižná chůze prospívá tělu ve všech ohledech. Nejenže vám zlepší kondici, ale podpoří i vaši oslabenou imunitu. Vyplavíte velké množství hormonů štěstí – endorfinů, a zahřejete se pohybem.

Vyzkoušejte chůzi s nordic walking hůlkami, díky nimž aktivně zapojíte jak ruce, tak nohy.

Vyrazte na hory

Kdy jindy než v zimě vyrazit na hory? Na víkendovou lyžovačku nepotřebujete ani alpské tisícovky a ledovce, naše lyžařské areály uspokojí jak lyžaře, tak běžkaře.

Které sporty provozovat v zimě?

Nezapomeňte, že slunce umí být zrádné. Vždy si oblékejte několik vrstev oblečení – dospod funkční prádlo, na to bavlněné triko, nějaký svetr a teprve pak bundu. Nepodceňujte „horské klima“, které se vyznačuje velkou proměnlivostí počasí během krátkých časových úseků.

Namažte si obličej, případně ruce, mastným krémem, ne hydratačním mlékem. Potřebujete ochrannou vrstvu před sluncem, které i za mrazu může spálit pokožku, a před UV zářením, které je ve vyšších nadmořských výškách přirozeně silnější.

Zpevněte svaly na ledě

Ideální pro romantické chvilky s partnerem nebo se skupinou přátel, pokud si chcete zahrát hokej. Vyrazte na veřejná kluziště, ať už venkovní nebo halová. Můžete si připlatit za soukromý prostor.

Které sporty provozovat v zimě?

Bruslení je skvělé, pokud chcete zpevnit svaly na nohou a hýždích.

A pokud máte raději společenské sporty, vězte, že přes zimu probíhá plesová sezóna. A tanec je velmi intenzivní sport.