Co by měly splňovat fotbalové dresy?

Sezóna už skončila, ovšem ani v zimě fotbalové kluby nezahálí. Právě zimní období je vhodné k doladění všech organizačních záležitostí a také vybavení, mezi něž patří i dresy. Vyrazíte do nové sezóny v nových dresech? Pak byste měli začít přemýšlet o tom, jaké budou. A ne, nejde jen o design.

Nejste zrovna velký klub? Na tom nesejde, fotbalové dresy potřebuje každý tým. Slouží k lepšímu rozlišení na hřišti, podporují týmového ducha a také se díky nim hráči nemusí starat o to, v čem budou chodit na zápasy.

Ani malé kluby by neměly dělat kompromisy. Dres musí být dokonalý, a to nejen po vzhledové stránce. Tu necháme na vás a společně se podíváme na další parametry.

Provedení vám musí být příjemné

Ačkoliv by se mohlo zdát, že vybrat dres vlastně není až tak složité, opak je pravdou. Však se podívejte, kolik jen existuje různých druhů límců. Výstřih do V, nebo raději kulatý, límeček, či bez něj? Nevybírejte to, co dobře vypadá, volte spíš podle pohodlnosti. Většina fotbalistů se shoduje na tom, že jim vyhovují spíš volnější dresy bez límečku. Správnou velikost byste tedy také neměli podcenit.

Materiál je zcela klíčový

Budete-li hledat 100% bavlnu, špatně pochodíte. Dresy musí být trochu „umělé“. Standardně se vyrábí z polyesteru, který dlouho vydrží a je odolný proti protrhnutí. Světoznámé firmy vyrábí dresy z recyklovaných PET lahví.

Z konkrétních tkanin lze jmenovat třeba lehký úplet K2, který je z rubu podčesaný, což má zateplující efekt. Ve velkém horku vám zajistí chladivý pocit hladký polyesterový úplet PIKÉ. Orlando je zase pletenina s velmi dobrou prodyšností a schopností absorbovat vlhkost.

Správně vybraný dres nikde nepřekáží v pohybu, dobře odvátí pot, izoluje teplo a chrání před nepříznivým počasím. Nebojte se proto investovat do materiálu, střihu a koneckonců i potisku. Váš sponzor by jistě nebyl nadšený, kdyby se jeho logo z dresu sepralo.

Co by měly splňovat fotbalové dresy?