Hubnutí ve dvou se lépe táhne – cvičení v páru

Říká se, že ve dvou se všechno dělá lépe, rychleji a radostněji – o hubnutí to platí dvojnásob! Jak společně zhubnout?

Četné studie potvrzují, že pokud se v páru pokoušejí zhubnout oba členové, dosahují mnohem větších výsledků jak v oblasti hubnutí, tak detoxikace. Navíc se naučí novým návykům zdravého životního stylu. Celkový výsledek takového hubnutí bývá mnohem výraznější a trvalejší, muž a žena se díky odlišným přístupům skvěle doplňují.

Rozdělte si role

Díky tomu, že se navzájem podporujete, můžete převzít každý určitou roli. Tím na sebe vezmete jen poloviční břemeno a práce pro vás bude snazší. Zatímco muž by měl udržovat přehled o cvičení, splnění denních návyků a dodržování optimálního jídelníčku, žena se díky genetickému zaměření na emoce může starat o rodinnou pohodu, mapovat pocity z dosažených výsledků a dodávat páru motivaci a povzbuzení.

Hubnutí ve dvou se lépe táhne - cvičení v páru

Hubnutí není soutěž

Ženy jsou soutěživé, v hubnutí to platí dvojnásob. Zde byste však mohly narazit, neboť muži prostě hubnou o něco rychleji než ženy, také jiným způsobem, neboť tuk na jejich těle je úplně jinak rozložený. Svou roli hrají také hormony. Není tedy důležité, kdo kolik za jakou dobu zhubne, zaměřte se spíše na společný cíl a dobrý pocit z malých pokroků.

Hubnutí ve dvou se lépe táhne - cvičení v páru

Žena v hlavní roli

Ženy si z hubnutí umí udělat hru. Nebojí se testovat nové druhy zdravých potravin nebo se pustit do cvičení, o němž doposud nic nevěděla. Muži potřebují trochu popostrčit, podpořit v začátcích. Jakmile se rozkoukají a zvyknou si na nové jídlo/cvičení, dokáží projevit neuvěřitelnou vytrvalost.

Ekonomické hubnutí

Budete jíst stejné potraviny, využívat slevy ve fitness centrech a na plovárnách. I konzultace s odborníkem vás vyjde levněji. Zkuste si jít se svou polovičkou zaběhat, vyrazte do přírody na kole nebo si podržte nohy u sklapovaček. Zhubnete a sblíží vás to.