Jaké sporty vyzkoušet se psem? Přinášíme několik tipů! 1. díl

Pořídili jste si domů čtyřnohého kamaráda a rádi byste s ním začali také sportovat? Přinášíme vám několikadílný článek, ve kterém vám představíme ty nejznámější sporty pro psy, které můžete vesele vykonávat s nimi. Přeci jen se to ve dvou lépe táhne, ne? Tak pojďme na to!

Agility

Pojem agility zná snad každý a také si umí částečně představit, o co se jedná. Agility je zkrátka psí sport známý mezi všemi. My se na něj podíváme ovšem trochu podrobněji. Vznik tohoto sportu se datuje k roku 1970, první oficiální soutěž se konala až o devět let později. Podstata agility závisí na tom, že v daném čase musí majitel se psem zaběhnout určitou překážkovou trať a to v daném pořadí. Pes v tomto případě překonává parkur, majitel běží podél překážek a udává směr. Jedná se o bezkontaktní sport, který vyžaduje naprosto dokonalou ovladatelnost psa a hlavně radost z pohybu. Na obou stranách.

Jaké sporty vyzkoušet se psem? Přinášíme několik tipů! 1. díl
Agility baví i menší plemena.

Agility se můžete věnovat nejenom vrcholově, účastnit se soutěží a absolvovat pravidelné tréninky, ale také rekreačně. V tomto sportu jde ovšem především o radost, o porozumění si navzájem, o vytvoření dokonalého týmu. Zúčastnit se tréninků a závodů mohou pouze zdraví psi s dostatečně vyvinutými kostmi, kteří mají zájem o pohyb a aktivitu. Pokud si právě říkáte, že přeci nemohou běhat všechna plemena, jste na omylu. Agility je sport opravdu pro všechny, včetně kříženců. Záleží pouze na tom, zdali je daný pes hravý, rád běhá, má hodně energie a sport ho prostě baví.

Dogdancing

Dogdancing je v České republice docela mladý kynologický sport. Jak již název napovídá, psovod a pes v tomto případě tvoří tým, kdy na hudbu předvádějí předem připravenou vlastní sestavu. Ta může obsahovat nejenom cviky poslušnosti, ale i další triky a cviky, které pes i psovod zvládnou. Fantazii se v tomto případě meze nekladou.

Jaké sporty vyzkoušet se psem? Přinášíme několik tipů! 1. díl

Dogdancing se dělí celkem na čtyři divize, které se liší podle typu cviků a triků a jejich způsobu provedení. Díky tomu se můžete přesně vymezit a zjistit, co konkrétně vás a vašeho parťáka baví. Pokud pejsek nerad chodí u nohy, určitě pro něj nebude divize B, kde alespoň 60 % cviků musí být provedeno u nohy psovoda. Naopak budete například dokonalí v sestavě s příběhem a zvládnete zahrát nádherné divadlo, které spadá pod divizi C.

A jaká plemena se pro tento sport hodí? Nejvíce například border kolie, ovšem vidět můžete také úspěšné čivavy apod. Záleží zkrátka jen na vás, do čeho se pustíte a co všechno je vás pes schopný zvládnout.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup