Jaké sporty vyzkoušet se psem? Přinášíme několik tipů! 3. díl

Pořídili jste si domů čtyřnohého kamaráda a rádi byste s ním začali také sportovat? Přinášíme vám několikadílný článek, ve kterém vám představíme ty nejznámější sporty pro psy, které můžete vesele vykonávat s nimi. Přeci jen se to ve dvou lépe táhne, ne? Tak pojďme na to!

Treibball

Trénujte za každého počasí a kdekoli, sportujte, ať jste mladí nebo staří, s hendikepem i bez něj. Přesně tohle nabízí velice mladý kynologický sport zvaný treibball. Treibball je pro psy jakéhokoli věku i plemene a do oka padne zkrátka všem. O co se jedná? Na rovné ploše jsou umístěny gymnastické míče, které jsou sestavené do různých útvarů.  Úkolem psa je dokoulet míče dotyky nosu či těla do brány, kde stojí psovod.

Jaké sporty vyzkoušet se psem? Přinášíme několik tipů! 3. díl
Váš pes bude příjemně znavený.

Tak jako u každého jiného sportu je i zde důležitá motivace. Vše je o dobré komunikaci a porozumění, sport musí bavit vás i vašeho čtyřnohého kamaráda. Trénovat můžete již od štěněčího věku, jen se obrňte dostatkem trpělivosti a vlídného hlasu. Cvičit můžete ve speciálních výcvikových centrech, která jsou již v několika krajích anebo klidně na louce u vás doma. Vždyť každý sport jde dělat rekreačně, no ne?

Coursing

Psí terénní dostihy na přehledné louce, ve kterých se posuzuje nejenom rychlost, ale také úsilí, inteligence, obratnost či vytrvalost. Coursing jsou závody, kdy psi běhají za umělou návnadou, která se táhne na cik-cak lanku přes několik kladek a dráha má stimulovat běh zajíce. Na startu se vyskytují vždy dva psi stejného pohlaví a rasy. Samotné závodění je omezené pouze věkem psa a jeho zdravotní kondicí. Rasa skoro nehraje roli.

Jaké sporty vyzkoušet se psem? Přinášíme několik tipů! 3. díl

Coursing proto běhají voříšci, labradoři i boxeři, vidět můžete i pinče, pekingského palácového psíka nebo buldočka. Záleží pouze na tom, jak je daný pes do celé hry zaujatý a zdali ho opravdu baví. Od toho se odvíjí celé jeho úsilí, nadšení i výsledky.

Kromě všech zmíněných speciálních sportů ale můžete se svým psem chodit běhat, jezdit na kole, koloběžce či na bruslích a i tak se zúčastnit různých závodů. Možností je zkrátka opravdu mnoho, tak se ničeho nebojte a pusťte se do toho!

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup