V Protivíně je možné navštívit unikátní ZOO, která se věnuje chovu krokodýlů

 

Zajímají vás zvířata, která žila na naší planetě už v dobách, kdy po ní chodili dinosauři? Pak by na vašem výletním seznamu neměla chybět krokodýlí ZOO v Protivíně, která patří mezi evropské unikáty a oslavila již mnoho chovatelských úspěchů.

Cílem krokodýlí ZOO v Protivíně je vystavovat všech 23 recentních druhů krokodýlů. Snahou je proto vytvořit chovaným zvířatům ideální podmínky k rozmnožování a odchovat mláďata zejména kriticky ohrožených druhů krokodýlů.

Světový úspěch

V minulém roce protivínská krokodýlí ZOO slavila světový úspěch. Podařil se zde totiž odchov mláďat gaviála indického, a to jako v jediné ZOO na světě mimo tropické pásmo. ZOO se také účastní hned několika záchranných programů a usiluje o rozmnožení zejména kriticky ohrožených druhů krokodýlů.

Světová rarita a největší chovaný krokodýl v ČR

V krokodýlí ZOO Protivín návštěvníci mohou vidět také světovou raritu – bílou samici gaviála sundského. Velice oblíbený je také největší chovaný krokodýl v ČR, krokodýl kubánský. Vidět zde ale můžete také krokodýla filipínského, krokodýla nilského, aligátory, gaviály, kajmany a další.

Program pro školy

V rámci ZOO vzniklo také zoologické muzeum, kde je nyní možné navštívit expozici určenou zejména školám s názvem Cesta do pravěku, aneb pravěká ZOO. Návštěvníci zde mohou vidět zblízka krokodýlí vejce, zdejší líhně, ale také mláďata krokodýlů. Kromě krokodýlů si mohou prohlédnout také jedovaté hady, žáby, nebo želvy. V rámci expozice si návštěvníci mohou prohlédnout kostry a dermoplasty různých živočichů. Nechybí také informace o záchranných programech, které se zaměřují na kriticky ohrožené druhy krokodýlů.