Terarijní zvířata, která si můžete pořídit i vy k sobě domů

Pořídit si terarijní zvíře se zdá být jako dobrý nápad. Tedy do chvíle, než vám z přichystaného obydlí zase uteče. Naštěstí v případě terárií složených z hliníkových profilů stavebnice Aluhobby je toto riziko opravdu minimální. V případě, že už takové jedno skleněné obydlí máte přichystáno, nabízí se jedna otázka, a sice jaké zvíře dovnitř pořídit? Možností je totiž víc než dost.

Nejdříve si zodpovězte několik otázek

Než se však pustíte do placení kreditkou v obchodě s chovatelskými potřebami, respektive ve zverimexech, měli byste si ujasnit několik věcí. Především to, k jakému účelu zvíře vlastně chováte. Má vám pomoct překonat strach z něj, nebo se má jednat o regulérního parťáka, který s vámi zůstane po dobu několika dlouhých let?

Zatímco některé druhy terarijních zvířat jsou spíše přechodným společníkem, jiný s vámi může vydržet podobně dlouho jako pes. A třeba taková želva – ta může délkou svého života překročit i jejího majitele, který se zrovna narodil a ještě je v plenkách.

Hadi jako tvorové budící respekt

Ke stále častěji chovaným terarijním zvířatům patří hadi, kteří bezesporu budí respekt (to je jim odpárat opravdu nemůže). A právě z tohoto důvodu jsou velmi často pořizováni. Zatímco někteří chovatelé jsou z jejich nebezpečnosti maximálně fascinováni, jiní jsou spíše toho názoru, že strach z hadů se překoná pouze tím, že se bude strachu jednoznačně čelit.

Ať už jste na té či oné straně barikády, pokud patříte k začínajícím chovatelům, vyhnout byste se měli tradičním jedovatým hadům. Vhodní jsou spíše škrtiči, kteří jsou menším rizikem pro každého chovatele.

Chameleoni mohou umřít na stres

Z posledních statistik vyplývá, že jsou stále atraktivní také chameleoni. I když jsou svým vzrůstem poněkud menší, neznamená to, že s vámi vydrží o to kratší dobu. Jsou to naopak dlouhodobí společníci, pokud tedy respektujete jejich požadavky pro spokojený život.

Málokterý chovatel si uvědomuje, že chameleoni mohou umřít na stres. Zkrátka a dobře by se neměli dostat do bodu, kdy se stresují, jinak se jim život významnou měrou zkracuje. Proto na ně nesahejte, když vidíte, jak moc nepříjemné jim to je. Ať se tímto krokem v brzké době neoberete o parťáka.