Odstraňte i ty nejodolnější skvrny z dětského oblečení

Děti se příliš nesnaží o to, aby se při jídle nebo hraní neušpinili. A my rodiče bychom se na ně neměli zlobit za každou skvrnu! V současné době už existují kvalitní prací prostředky, které si umí poradit i s těmi nejhoršími skvrnami. Zde jsou základní zásady, co dělat a jak se se skvrnami úspěšně vypořádat.

Jednejte rychle

Své šance na odstranění skvrny zvýšíte, že zareagujte co nejrychleji po jejím vytvoření. Může stačit namočení do vody až do doby, kdy budete mít k dispozici potřebné prostředky, jako je odstraňovač skvrn. Ten byste jako rodič měli mít vždy po ruce. Skvrny od kečupu, čokolády, trávy nebo mastné skvrny – není nic, s čím by si neporadili. Mastné skvrny můžete někdy odstranit tak, že na ně kápnete přípravek na mytí nádobí.

Ekologické čisticí prostředky

Protože dětská pokožka je velmi jemná a náchylná ke vzniku podráždění, je dobré používat ekologické prací prostředky. Prospějete tak nejenom zdraví svého dítěte, ale také životnímu prostředí.

Skvrny od barvy

Barvičky mohou být velmi odolné. Často si s nimi poradí jen profesionální prací prostředky. Použít na ně ale můžete ředidlo nebo kterýkoli odstraňovač skvrn. Pokud ani to nepomůže a oblečení je vám líto vyhodit, svěřte je do rukou odborníků. Barvy na vodní bázi se odstraňují mnohem lépe – stačí látku před praním vymáchat v teplé vodě.

Dětská strava

Už první dětské příkrmy mohou být problémem pro jakýkoli dětský prášek na praní. Zkuste je vyprat co nejdříve, klidně je můžete nechat odmočit. Pokud skvrna nezmizela, použijte odstraňovač skvrn.

Čokoláda

Děti milují čokoládu. Proto není výjimkou, že se objeví také na jejich oblečení. Před praním se snažte jí co nejvíce odškrábat a předem ji namočte v teplé vodě s přípravkem, který obsahuje enzymy. Můžete také použít odstraňovač skvrn. Poté vyperte jako obvykle.

Ovocný džus

Potřísněný oděv namočte asi na 30 minut do studené vody. Pozor, teplá voda způsobí, že skvrna se ještě více „zažere“ do prádla. Poté na ni naneste kuchyňský ocet a nechte působit další půlhodinu. Poté oděv vyperte při maximální teplotě 30°C.