Máte staré spotřebiče nebo dokonce baterie? V žádném případě je nevyhazujte do klasických košů!

Bohužel většina lidí tuto chybu dělá, a nejspíše i bude dělat navždy. Vyhazování spotřebičů a baterií do klasických košů sice nemusí automaticky znamenat velké riziko přímo na místě. Může ale způsobit velké problémy při následném třídění a úpravě odpadu. K dispozici jsou víceméně dvě možnosti, jak se zbavit takových materiálů.

Tou první možností je například využití pravidelných sběrných akcí, které většina měst pořádá alespoň jednou do měsíce během víkendů. Tou druhou jsou ale možnosti odkupu, na kterých dokonce můžete vydělat.Proč jsou baterie tak moc nebezpečné?

Nejnebezpečnější sortiment ze všeho, co jsme si tady vyjmenovali, jsou především baterie jako takové. Základní riziko spočívá v tom, že pokud v létě budou vystaveny extrémní teplotě, nebo dostanou ránu, tak mohou explodovat. Následná exploze pochopitelně může někoho zranit. A to především nebezpečnými plyny a kyselinami, které jsou uvnitř baterií. Ty zároveň představují největší riziko zranění.

Proto je ideální baterie buď dávat do specializovaných kontejnerů, nebo dokonce existují i celé odkupy. Jednou z možností, jak se můžete výhodně zbavit takových věcí, je například výkup autobaterií v Plzni.

Stejně tak nakládejte i s elektroodpadem

I samotný elektroodpad může být v mnoha ohledech nebezpečný minimálně pro přírodní prostředí, ale stejně tak může jít také o lidské zdraví. Například starší ledničky, a dokonce i některé novější, obsahují toxické látky, které se starají o mrazivý efekt. Jejich únik je vždycky velice nepříjemnou záležitostí, která se dá přirovnat k lokální přírodní katastrofě. K dispozici přesto máte zpětný odběr elektroodpadu v Plzni. Není přeci jen škoda toho nevyužít, když na tom můžete dokonce i vydělat?

Pokud obsahují barevné kovy, můžete i vydělat

Pokud se vám podaří ze starých spotřebičů a šrotu dostat dokonce barevné kovy, tak si můžete vydělat příjemné peníze. Jako barevné kovy se značí například měď, nebo hliník. Tyto kovy jsou většinou využívány v technologické výrobě. K dispozici je vám tak výkup barevných kovů Plzeň, se kterým si odnesete za svůj šrot i příjemné kapesné.