Vybavte se na hobby i profesionální malířské výkony na jednom místě

Kreslení je opravdu všestrannou a obtížnou zábavou. Na jedné straně potřebujete spoustu konkrétních malířských dovedností, na druhé straně potom potřebujete i spoustu různého vybavení. Všechny druhy vybavení jsou specifické pro konkrétní techniku kresby, ale i tak je lze většinou zakoupit na jediném místě.

Dnes si představíme, bez čeho byste nikdy neměli obejít jako malíři. A to jako hobby i jako profesionální umělci.

Základem je volba správných barev

Volba správných barev je velice důležitá už jen kvůli tomu, že pro každé barvy potřebujete i jiné podklady nebo dovednosti. Správné barvy na malování obrazů totiž už v zárodku dokáží ovlivnit vzhled a směr, kterým se bude do budoucna vaše umělecké dílo ubírat.

Mělo by se do nich promítnout vše, co se na obraze bude podílet. Základní je tedy vaše vlastní dovednost a zkušenost s danou technikou kreslení. Vedle toho ale musíte zhodnotit i o jaký druh obrazu se jedná. Různé preference totiž využijí například malíři při kreslení portrétů a zcela odlišné například při kreslení zátiší.

Plátna nebo čtvrtky? Správný obraz patří na plátno

Ačkoliv nám dnes už i malířské čtvrtky nabízí spoustu možností, jak bychom mohli udělat kvalitní díla, tak by mělo být základním podkladem pro každého malíře plátno. Plátna jsou vyráběna v různých velikostech a variantách. Některé jsou bez rámu, nebo jej spíše obepínají, a jiná jsou naopak zasazená v rámech. Důležitou vlastností, kterou malířská plátna mají, je kombinace lnu a bavlny, které vesměs disponují výbornou pružností, krásným a hladkým povrchem, ale nezapomínají na nutnou schopnost rychle nasáknout barvy a nerozpít se tak po plátně.

U štětců nikdy nešetřete ve variabilitě

Štětce jsou naprosto nepostradatelné v každém případě, ať se rozhodnete pro kresbu na plátně, nebo naopak. Potřebné štětce na malování obrazů se vždycky vyplatí mít po ruce. Mějte nejen různé velikosti a délky, ale také profily. Některé se mohou například odlišovat průřezem, kdy jeden druh má vlas dělaný do kruhového profilu, zatím co druhý je klasický rovný. U štětců se nikdy nevyplácí podceňovat ani počet, a tak raději mějte po ruce i náhradní u těch nejpoužívanějších.