Jak si poradit se zařizováním malé kuchyně?

Každý obyvatel panelového domu ví, jaké nástrahy ho čekají při výběru kuchyňské linky. Na první pohled se to může zdát snadné, ale opak je pravdou. Musí se totiž docílit co největšího uspoření prostoru.

Malá kuchyňská linka je jako stvořená pro panelákové využití. Jen tak se dá v pokoji pohnout. Pokud bydlíte sami anebo v páru, můžete si pískat, ale například čtyřčlenná rodina se v kuchyni jen horko těžko vystřídá.

Na co myslet?

Kuchyně v paneláku jsou kapitolou samy o sobě. Je nutné si kuchyň dobře vybrat a sestavit. Nazmar nesmí přijít ani jediný centimetr. V tomto ohledu dobře poslouží volně sestavitelné modely a kuchyně do L. Cílem je získat co největší plochu pro vaření, stolování a volný pohyb. Je pravda, že i malé kuchyně mohou být dokonalé. Jak by tedy měly vypadat? Nejdůležitější je nezanedbat zmiňované využití prostoru a nedopustit, aby vznikla hluchá místa. Dnes už se dají skříňky navrtat až ke stropu, do takového úložného prostoru se dávají ne tak často používané spotřebiče a sváteční nádobí. Velmi zajímavý je výsuvný program, ale také zásuvky pod skříňkami, závěsné háčky, kde se dají pověsit třeba hrnečky. Vychytávek je dost!

Rohové skříňky nemají chybu

Některé hospodyňky nemají rohové skříňky v lásce, ale to je špatně. Právě do nich umístí nespočet kuchyňského nádobí. Rohové skříňky jsou dominantou kuchyňské linky do L! Položte si také otázku, proč chcete mít v kuchyni velký jídelní stůl, který zabírá místo. Od věci není prostorově nenáročný barový pult! Snažte se také uschovat všechny pomocníky a nádobí do skříněk a na poličky, tak se prostor optickým klamem zvětší! Samozřejmostí jsou stěny vymalované světlou barvou, barevné a syté tóny místnost naopak prostorově zmenší. Pokud si nevíte s výběrem rady, podívejte se na malé kuchyně Gabon. Získáte jistou představu a inspirujete se.