3 rady, jak zvládnout depilaci doma snadno a efektivně

Toužíte po krásné pokožce bez chloupků? V takovém případě představuje dobrou volbu depilace. V porovnání s obyčejným holením žiletkou máte vystaráno na mnohem delší období. U vytrhaných chloupků klidně trvá až několik týdnů, než narostou nové. Aby se vám to však povedlo, je dobré vědět, na co si dát pozor. V článku najdete několik rad, které vám pomohou zvládnout depilaci i v domácích podmínkách.

Voskové depilační pásky se snadným použitím

Pro snadnou depilaci chloupků bez námahy a potřeby složitého vybavení skvěle poslouží voskové pásky. Jde o speciální papír, na kterém je přímo nanesen daný depilační vosk. Tyto pásky se nabízí v provedení vhodném pro ošetření intimních partií, obličeje, podpaží, ale i celých nohou. Stačí je pouze třením zahřát v dlani a můžete rovnou používat.

Depilace voskem s pomocí ohřívací lázně

Druhou metodou, která s trochou cviku může přinášet i lepší výsledky, je použití přímo depilačního vosku roztopeného v ohřívací lázni. Zde se však připravte na to, že budete potřebovat více vybavení a celý proces možná zabere o něco déle. Základem je ohřívač vosku na depilaci, kde si nastavíte požadovanou teplotu. K tomu již budete pouze potřebovat zásobu vosku. Bez problémů tak ošetříte celé tělo a odstraníte i poměrně malé chloupky.

Správná péče o pokožku před a po depilaci

Předpokladem úspěšné depilace se skvělým výsledkem, který vydrží, je také v přípravě pokožky před vlastním trháním chloupků a po tomto zákroku. Cílem je hlavně snížit výskyt zarůstajících chloupků, což se projevuje drobnými puchýřky. Žádoucí je také odstranění začervenání a podráždění pokožky. Běžně se doporučuje před depilací pokožku důkladně vyčistit ideálně s použitím peelingu. Zároveň po dokončení celého procesu odstraňte zbytky vosku případným ošetřujícím olejíčkem.