Znáte aktuální trendy v krmivech pro psy a kočky?

Mít domácího mazlíčka, to není jen tak. Máme díky tomu velkou odpovědnost, kterou neseme za životy, zejména kvalitu životů, svých svěřenců. Proto neudiví, když zjistíme, že lidé často vědí o správných zásadách stravování svých psů a koček (nebo i jiných mazlíčků) mnohem více, než o správných zásadách životosprávy vlastní.

Majitel každého psa či kočky jistě ocení kvalitní krmivo. Jenže jak vybrat a podle čeho? Jistou známkou kvality a odpovědnosti výrobce může být i fakt, že sleduje a vyrábí podle nových výsledků výzkumů. Nejnovější trendy v krmivech pro psy a kočky ale mezi spotřebiteli ještě tolik známé nejsou. Tak se na jejich aktuální podobu pojďme podívat.

Psi vegetariáni

Ne, nebojte se, výrobci krmiv se nerozhodli udělat ze psů úplné vegetariány. Stále je nutné myslet na to, že pes je šelma. Ale rozhodli se, že pro citlivé pejsky nahradí živočišné bílkoviny pocházející z běžně chovaného dobytka (prase, kuře, krůta, skot atd.) bílkovinou hmyzí. Ta je také výživná. A mnohem méně dráždí a zatěžuje trávení.

Jde tedy o nejnovější trend v krmivech pro alergické a jinak citlivé psy, které obsahuje vedle hmyzu také brambory, hrášek, bylinky, ovoce, kukuřici, špaldu, ale má i nižší obsah tuku, zejména nasycených mastných kyselin. Díky složení je krmivo s hmyzí bílkovinou lehce stravitelné a obsahuje vyvážený poměr živin, také rostlinných vláknin, nebo dobrý poměr mezi nasycenými a nenasycenými mastnými kyselinami.

Hmyz si zaslouží i kočky

Hmyzí bílkovina vede také u aktuálních novinek u kočičích krmiv. Ostatní složky krmiva pak nabízejí v kombinaci s lehce stravitelnou hmyzí bílkovinou vhodné řešení pro citlivé nebo přímo alergické kočky. Krmiva jsou s vyváženou hodnotou všech potřebných látek, bílkovin a vitamínů. Může se to zdát až neuvěřitelné, ale i kočky mohou trpět alergiemi a intolerancemi na běžné druhy mas nebo masitou stravu.

Jak a kde nakoupit?

Hmyzí novinky možná ještě do běžné sítě nepřišly. Ale máme ověřeno, že v poslední době reagují i obchodní řetězce na přání zákazníků poměrně rychle. Proto jistě sledujte nabídku obchodu Kaufland nebo si pravidelně prohlédněte Penny leták. I hmyzí speciality pro psy a kočky tu jistě brzy potkáte. Jde totiž o velmi silný aktuální trend.

Pokud chcete krmiva začít kupovat už nyní, je k dispozici mnoho chovatelských eshopů, kde zmíněné speciality snadno najdete. Jen je nutné se smířit s placením dopravy domů nebo do výdejního místa. Proto se občas v Penny nebo Kauflandu zeptejte, kdy už krmivo s hmyzí bílkovinou zavedou do sortimentu. Pak vás to totiž vyjde mnohem levněji.

A co my?

Kdy se na nový trend stravy přeorientujeme i my lidé? Třeba zanedlouho – už nám totiž postupně dochází, že hmyzí bílkovina je opravdu výživové terno. Zbývá překonat estetické a jiné tradiční zábrany. Ale v podobě zabalené proteinové tyčinky se hmyzí bílkoviny snad už nikdo štítit nebude.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup