Kde všude využijeme závitové kalibry?

Co je to kalibr? Díky němu je možné kontrolovat vnitřní a vnější rozměry. Kalibry neměří, jen se pomocí nich dá kontrolovat, zda výrobek odpovídá, či neodpovídá předepsané normě.

Využití

Kde všude můžete takovou věc využít?  Nejčastěji při sériové výrobě, v níž jsou tisíce produktů, a vy jen rychle zkontrolujete, jestli jsou rozměry odpovídající zadání. Kalibry mají dvě strany – dobrou a zmetkovou. Ta dobrá se musí vejít do otvoru, který přezkušujete. Naopak zmetková se tam vejít nesmí, jinak by byl produkt zmetek, jak již název napovídá. Jak je ovšem v rychlosti poznáte, když není čas je dlouho zkoumat? Pro zjednodušení se zmetková strana dělá kratší než ta dobrá. Díky tomu můžete rychle zjistit, zda někde nedošlo k chybě. Kromě velkých závodů najdou kalibry uplatnění i v dalších řemeslných odvětvích, protože kontrola pomocí metru nikdy nebude tak přesná.

Závitové kalibry

Jedním z typů měřidel jsou závitové kalibry. Zjistíte s nimi i sebenepatrnější vychýlení. Kromě klasických se vyrábí též digitální. Ty dokážou zpracovat výsledné údaje a odeslat je počítači, kde je lze vyhodnotit. Vyplatí se do nich investovat, můžete díky nim předejít škodám za miliony, protože k čemu bude tisíc matiček, když budou mít jinou než požadovanou velikost?

Vsaďte na kvalitu

Hledáte firmu, jež by vám dokázala dodat potřebná měřidla ke kalibraci? V tom případě zvolte Michovský-TOOLS s. r. o. Proč? Jejich největší výhodou je rychlost. Veškeré potřebné příslušenství mají na skladě. Zboží je pravidelně doplňováno a po objednání čekejte velmi rychlé a spolehlivé dodání. Navíc se zákazník může těšit na výhodnou cenu. Michovský-TOOLS má v nabídce například závitové kalibry pro vnitřní a vnější závit. Samozřejmostí je možnost koupě kvalitních digitálních přístrojů za dobrou cenu.