Naučte se cestovat se psem v autě aneb bezpečnost především 2. díl
Mnozí vozí svého čtyřnohého miláčka v autě, aniž by se starali o bezpečnost jeho nebo o tu svou. Na silnicích je však nutné chovat se obezřetně. V prvním díle jsme se na tuto problematiku podívali obecně a představili si jeden způsob, jak psa zabezpečit. Pojďme si nyní představit i další možné způsoby!
2. Postroj a pás do auta
Kdo vlastní malého psa, vystačí si s levnou, při správném používání bezpečnou variantou. Tou může být pořízení polstrovaného postroje a pásu, jímž se postroj upevní. Nastaven by měl být tak, aby pes mohl pohodlně ležet i sedět, zároveň ale aby se nemohl pohybovat po autě. Pokud zvolíte tuto variantu, změřte si nejdříve svého psa, je důležité, aby jej postroj nikde neškrtil nebo neměl tendenci si ho sundávat. Lze na něj také připnout vodítko.
3. Autopotah či autosedačka
Pro malé psy existují šikovné skládací textilní přepravní bedny, které se jednoduše zajistí u podhlavníku či pásů. Je však nutné zvíře i v samotné bedně zajistit, aby z ní nevyskočilo.
Autopotah slouží spíše jako ochrana auta, při autonehodách míru bezpečnosti nijak zásadně neovlivňuje.
4. Klec nebo přepravka
Další velmi bezpečnou variantou, vhodnou jak pro velké, tak malé psy, jsou plastové přepravky či kovové klece. Jediná nutnost je zajistit klec pro případ nárazu. Větší klece vyjdou finančně sice o něco dráž, bezpečnost však zaručují. V malých přepravkách můžete kromě psů převážet i kočky.
Chovejme se zodpovědně
Na silnicích je důležitá především bezpečnost. Někdy se i při velké obezřetnosti řidiče může přihodit nehoda způsobená jiným vozidlem či nepříznivými podmínkami na silnici. Vyplatí se proto myslet na všechno a dbát na to, aby i ty nejčernější scénáře zůstaly nenaplněné. Ne jednou při nehodě pes rozdrtil kosti svého majitele, protože při nárazu vyletěl až z kufru.