Automobil nestartuje? Poradíme, kde může být problém a co máte dělat

Stává se to hlavně v zimě, že nám auto prostě nechce nastartovat. Nepomáhá ani několik pokusů a prostě zůstáváme stát na místě s pohaslým motorem. Jenže to většinou bývá až krajní situace, kdy o sobě problém dával vědět dopředu. Na vině často bývá stará a již nedostačující autobaterie. Postupně startování trvá stále déle, což by měl být signál pro majitele vozidla, že něco není v pořádku.

Pořízení nové autobaterie

Pokud se jedná o situaci, kdy je problém ve staré a již nevyhovující autobaterii, je náprava v zásadě snadná. Stačí objednat nový akumulátor. Zde je největší úskalí ve výběru vhodného typu v závislosti na modelu vašeho automobilu. Nejlepší je následovat doporučení uváděná výrobcem vozu. Vodítkem může být i specifické filtrování kompatibilních autobaterií přímo na stránkách prodejce.

S jakými problémy raději vyrazit do servisu?

To, že automobil nechce nastartovat, ale může být příčinou i něčeho jiného. Jednat se může o komplikovanější problém, se kterým je lepší navštívit spolehlivý autoservis. Konkrétně se jedná například o nefungující alternátor, kvůli čemuž se baterie nenabíjí, poškozený startér, špatné kontakty či jiný problém související s elektronikou ve vozidle. Šikovný mechanik po základním prohledání jistě zjistí, o co se jedná a doporučí vhodné řešení.

Příslušenství pořídíte i přes internet z pohodlí domova

Ti šikovnější si mohou troufnout i na složitější opravy v domácích podmínkách. Potom se vám jistě bude hodit praktický internetový obchod, kde nakoupíte autobaterie, svařovací – dráty a další potřebný sortiment. Svařovací – drát i všechny jiné součástky vybírejte opravdu pečlivě a několikrát si ověřte, že jde o součástku určenou na konkrétní místo a pro dané použití. V případě pochybností práci raději přenechejte profesionálům, ať neuděláte více škody než užitku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup