Dávejte si pozor na časté chyby při koupi ojetého vozu

Ojetý vůz potkáte na silnici častěji, než nový model vozu. Je to celkem jasná informace. Nový vůz stojí několikanásobně více, než ojetý. Navíc nabízí celou řadu výhod i přesto, že má najeto i několik desítek či stovek tisíc kilometrů.

Proč si kupovat nové auto s minimální výbavou, když můžete mít starší luxusní sedan v plné výbavě. Při koupi ojetého vozu je zapotřebí dávat si pozor na celou řadu věcí. Přinášíme vám ty nejčastější omyly, které se vám mohou stát.

Dieselový motor nemusí vždy znamenat úsporu na spotřebě

Motor je alfou a omegou pro mnoho motoristů. Pořádný výkon a nízká spotřeba je snem, který však není příliš vzdálený realitě. Při nákupu ojetiny se nejčastěji vybírá dieselový motor. Ten však nemusí být vždy tak úsporný, jak se na první pohled tváří. Někdy je i stav motoru mnohem horší, než většina benzínových. Nezapomínejte ani na opravy, které se mohou vyšplhat do vysokých částek. Inzerce vozidel online nabízí filtrovat vozy podle typu a objemu motoru. To vám ušetří spousty času a starostí.

Počet najetých kilometrů neodpovídá realitěDávejte si pozor na časté chyby při koupi ojetého vozu

Při výběru vozu se velmi často hledí na počet ujetých kilometrů. Čím nižší stav tachometru, tím lépe. Ne vždy však stav tachometru odpovídá realitě. Při koupi ojetého vozu si zkontrolujte stav tachometru a porovnávejte ho s celkovým stavem vozu. Vůz, který má najeto několik desítek tisíc kilometrů nebude mít kompletně zrezlý podvozek. Online autobazar navíc nabízí i možnost zkontrolovat si počet najetých kilometrů a celkový stav vozu z pohodlí domova. Vše pečlivě zaznamenáno na fotografiích, které vám alespoň trošku přiblíží stav automobilu.

Kromě těchto nejčastějších chyb je další velmi častou chybou nedostatečná kontrola dokumentace vozu. Ověřte si VIN číslo automobilu a další kódy, které jsou vyraženy na jednotlivých součástkách vozu. Někdy vás i tento detail zachrání od koupi nekvalitního vozu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup