Bacily na nás útočí ze všech stran, a tak je nejvyšší čas nasadit vitamíny

Podle mnohých hygieniků během ledna vypukne epidemie chřipky, stejně jako tomu bývá každý rok. Pokud vás však trápí oslabená imunita, pravděpodobně bacilům podlehnete. Ihned začněte s prevencí, díky které posílíte organismus a možná se chřipce jako takové vyhnete.

Chřipka se projevuje vysokou horečku pohybující se většinou okolo 39 stupňů, palčivými bolestmi hlavy a svalů, suchým kašlem a únavou. V lepším případě trvá týden, v horším i čtrnáct dní. Ale naštěstí existují přírodní zbraně, jimiž posílíte svou obranyschopnost.

Přírodní prostředky

V první řadě doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C pro vytvoření dostatečného množství protilátek. Sice možná nepředejdete chřipce, ovšem zmírníte její průběh. Dalším přírodním pokladem jsou bylinky, s nimiž vytvoříte bylinkovou bariéru, jež nepropustí žádnou kapénkovou infekci. V neposlední řadě musíme zmínit vitamín D, který přes zimní období ztrácíme kvůli nedostatečnému slunečnímu svitu, a proto se doporučuje užívat ho preventivně buď formou doplňků stravy, nebo jíst více tučných ryb.

Přípravky na prevenci dostupné v lékárnách

Další možností je přijít do lékárny a poptat se na nějaké vitamíny. Proti chřipce a nachlazení perfektně účinkuje doplněk stravy Allicor Super s česnekem a vitamíny B6, B12, C a E. Samozřejmostí je i betakaroten, který má pozitivní účinky na funkci imunitního systému. V jednom balení je 60 tobolek. Cena je v e-shopu GigaLekarna.cz 67 korun.

Spousta lidí si velice vychvaluje přípravek Extra C, což jsou v podstatě kapsle s postupným uvolňováním vitamínu do těla. Perfektně působí na metabolismus, snižuje únavu a vyčerpání, které nastává během chřipky. Ve výše zmíněném e-shopu ho koupíte za 89 korun.

Jakmile začnete s užíváním vitamínů co nejdříve, tělo se dokáže připravit na chřipkovou sezónu.