E.ON Rádce: Úspora energie v domácnosti se stane hračkou

Platby faktur za elektřinu, vodu i plyn se v mnoha domácnostech staly již jakousi samozřejmostí. Mnozí lidé už ani nesledují celkovou výši jednotlivých plateb a nepozastavují se nad tím, že by mohli ušetřit na výdajích za energie nemalé částky. Je to škoda, protože se může jednat o vcelku solidní sumy. Právě proto se v následujících řádcích zaměříme na službu E.ON Rádce, v níž lze najít spousty relevantních informací, potažmo se na některé specifické otázky zeptat. Služba je poskytována zdarma zákazníkům i nezákazníkům společnosti E.ON.

Nejvyšší výdaje jdou tradičně na vytápění

Víte, za co doma vynaložíte nejvyšší množství peněz? Samozřejmě za vytápění nemovitosti. Přitom právě tedy může být úspora energií maximální. V E.ON Rádci najdete několik velmi užitečných tipů. Jmenovat bychom mohli především realizaci efektivního zateplení objektu. Za vysoké sumy na fakturách spojené s vytápěním může mnohdy i starý kotel s minimální účinností. I s výběrem nového kotle vám zde poradí.

Tipy na úsporu vody a elektřiny

Jak dosáhnout co nejefektivnější úspory elektřiny? Jednoduše, a to hned několika způsoby. Například využíváním nízkého tarifu za elektřinu. Nezapomínejte ani na postupnou výměnu starších spotřebičů za ty ekonomičtější moderní. V neposlední řadě se soustřeďte také na nákup LED žárovek či jiných svítidel stejné technologie. Ušetřit takto lze i několik tisíc korun ročně. Vždyť LED žárovka oproti vláknové slibuje až desetinásobnou úsporu elektřiny. Určitě si v E.ON Rádci přečtěte také informace týkající se úspory vody. Hlavně nyní v zimě se zvyšuje doslova rapidně.

Poraďte se zdarma přímo s odborníky

Že se vám nedaří některé informace na zmiňovaném portálu najít? To vůbec nevadí. Poraďte se přímo s odborníky. Stačí vyplnit online formulář a zadat svůj dotaz, který se týká třeba i rekonstrukce a dotace anebo jiných oblastí. Poradci vám bez problémů spočítají energetickou náročnost domácnosti. Osobní konzultace s energetickými poradci je dostupná v Brně a Českých Budějovicích. Pokud to máte daleko, můžete je kontaktovat také emailem: poradce@eon.cz nebo telefonicky: 800 773 443. Vše samozřejmě zdarma.