Internet s vysokým zabezpečením pro Prahu a střední Čechy.

První internet byl v Čechách spuštěn tři roky po sametové revoluci. O 15 let později mělo připojení více než 30% všech domácností a dnes si existenci bez počítačových sítí už nedovedeme představit. Souběžně s nárůstem jejich využití se klade čím dál větší důraz i na jejich zabezpečení.

Proč chránit svá data

Zároveň s rozvojem počítačových sítí se ve světě začaly objevovat i kybernetické útoky. Poslední dobou se stále víc objevují i na českém internetovém trhu. Cílem těchto útoků je přímo poškodit nebo ukrást data, či znepřístupnit cílovou službu. To se děje většinou zahlcením systému vedoucí až k jeho kolapsu. Důvody můžou být různé. Od vyděračství, přes nesouhlas s činností některé společnosti až po konkurenční boj. Největší vlna těchto útoků zasáhla Českou republiku v roce 2013. Jako odpověď vznikl projekt Fénix, sdružující společnosti, které chtějí zabezpečit provoz i v těch nejkritičtějších situacích. Na celém území české republiky jich naleznete celou řadu. Najít dodavatele s tímto zabezpečením pro internet v Praze nebo v oblasti středních Čech dnes už není problém.

Jak funguje taková ochrana dat

Jednotlivé sítě všech členů projektu jsou propojeny tak, aby v případě kybernetického útoku na některého z členů zůstala dostupnost jeho služeb zachována a zdroj útoku byl odpojen. Smyslem je umožnit přístup k internetovým službám přes subjekty zapojené do tohoto programu. Jinými slovy, útok je izolován mimo síť a komunikace zákazníků zůstane útokem nedotčená. V regionu Středočeský kraj je tato ochrana poskytnuta přes firmy, zajišťující internet Praha a střední Čechy.

Dodavatelé internetu se zabezpečením

Členové tohoto projektu musí splňovat celou řadu náročných administrativních i technických podmínek, jejichž výsledkem je certifikace pro připojení k infrastruktuře s nejvyšší možnou ochranou před kyberútoky a označení „připojen k důvěryhodné síti“. Jednou ze společností, která úspěšně prošla tímto náročným procesem je Družstvo EUROSIGNAL. Na trh vstoupila už více než před dvaceti lety a získáním certifikace jen dokázala, že jí na bezpečném připojení zákazníků záleží.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup