Oběti dopravní nehody by měly žádat o odškodnění

Řada z nás si dostatečně neuvědomuje, jak je zdraví cenné. Mnozí dokonce rádi riskují a pouští se do nebezpečných sportů a podniků, při kterých bez odborného vedení a odpovídajících bezpečnostních pomůcek hrozí vážné zranění. Přitom zdraví máme jen jedno a měli bychom ho náležitě chránit. Ovšem i při nejvyšší možné opatrnosti se můžeme snadno stát obětí dopravní nehody či utrpět pracovní úraz.

Následky dopravní nehody mohou být tragické

Dopravní nehody jsou jedním z velkých problémů moderní doby. Žijeme v rychlém rytmu a zejména pokud máme děti, býváme od rána do večera v jednom kole. Ráno nejprve odvezeme potomky do školy a do školky, poté se sami dopravíme do zaměstnání. A po skončení pracovní doby absolvujeme celou trasu ještě jednou. Mnozí z nás přitom urazí při každé cestě nemalou vzdálenost, zejména bydlíme-li v satelitním městečku nebo na venkově. Navíc nesmíme zapomenout ani na cesty na nákupy, k rodičům a přátelům. A ti, kdo podnikají či pracují na vedoucí pozici, mnohdy najezdí v rámci své práce stovky kilometrů týdně. Doba na nás klade vysoké nároky, snažíme se být flexibilní, v rodině obvykle nemáme jen jedno, ale hned několik aut. A nezřídka usedáme za volant unavení, nevyspalí, roztěkaní nebo ve stresu. Tomu odpovídá i vysoký počet dopravních nehod s vážnými následky. A jejich obětí se může stát kdokoli z nás. Často je ale těžké získat od viníka a pojistitele vozidla odškodnění dopravní nehody, na které má poškozený oprávněný nárok. Naštěstí můžeme při řešení odškodnění po dopravní nehodě Praha využít specializovanou pomoc. A to platí nejen v případě oběti, ale i případných pozůstalých.

Na odškodnění máme nárok i v dalších případech

Odškodnění můžeme požadovat i ve chvíli, kdy utrpíme pracovní úraz nebo se staneme obětí poškození pacienta. I tady ovšem musíme počítat s tím, že se viník, zaměstnavatel nebo zdravotnické zařízení budou snažit povinnosti vyhnout. Neměli bychom se ovšem nechat odradit a své právo bychom měli vymáhat. Peníze nám zdraví sice nevrátí, ale mohou pomoci usnadnit život. A stejně jako při odškodnění dopravní nehoda – Praha můžeme úspěšné vyřešení svěřit odborníkům.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup