Jaká je budoucnost elektromobility v podnikové sféře a co ji může pozitivně ovlivnit?

V rámci soukromých osob se začínají postupně elektromobily dostávat na velice dobré pozice. Důvodem je hlavně fakt, že pro mnohé znamenají mnohem levnější a pohodlnější možnost cestovat. Mnozí se navíc dostávají ze zóny dezinformací, které původně elektromobily vykreslovaly v opravdu zlém světle.

Jenže jak je to konkrétně s různými společnostmi a úrovní, kterou u nich elektromobilita přináší? Tak přesně na to se podíváme v rámci dnešního článku!

Zájem o elektromobilitu určitě je

Hlavním kritériem vždycky bude už jenom samotný zájem. Pokud pak technologie dokáže oslovit, tak se dá zbytek věcí od dostupnosti po cenu zařídit bez potíží. Proto tak třeba nabíjecí stanice pro elektromobily stále častěji hostí také firemní zástupce.

Důvodem, proč jsou pro firmy elektromobily rozhodně lepší volbou, je možnost lepší optimalizace ekonomických oblastí. Elektřina je dlouhodobě stabilnější nežli paliva, co se týče jednotkové ceny. A navíc zatím co paliva si sami rozhodně nevykopete ze země, tak například fotovoltaická elektřina je základem pro chytré zásobení elektro vozu.

Možnosti dobíjení tak pro firmy

Jenže firma se na druhou stranu nemůže spoléhat na to, že zaměstnanec najde volné místo k dobíjení vozu, a ještě k tomu by byl placený za čekání na místě. Tento jinak nepříjemný problém ale velice efektivně řeší nabíjecí stanice pro firmy, které už dnes není sebemenší problém realizovat u specializovaných podniků. Díky tomu tak můžete automobily každé ráno pouštět do světa s tím, že jsou připraveny na plnou dávku kilometrů.

Motivace k přechodu do budoucna

Další otázkou pak je motivace. Zelené technologie jsou celkově zvýhodňovány, takže není vylučitelné, že se do budoucna stanou velkou motivací třeba i daňové výhody, které poskytne stát firmám po přechodu na elektromobilitu. Mimo toho ale jedním z faktorů může být také větší dostupnost dobíjení, protože v současnosti stále nabíjecí stanice pro elektromobily nejsou v dostatečném množství, aby případně dokázaly pokrýt potřeby plně elektrizované společnosti.