Poker je válka. Lidé předstírají, že je to hra: Citáty o pokeru

Poker je válka. Lidé předstírají, že je to hra: Citáty o pokeru

Poker je válka. Lidé předstírají, že je to hra: Citáty o pokeru

Nezlobte se, že jste prohráli, rozčilujte se, protože jste nevyhráli. Poker je komplexní hra a navzdory zdi chladných tváří, plná emocí. Není divu, že se stává centrem filmů, knih či slavných písní.

“Dokud máš žetony a židli, naděje žije.”

Toto přísloví naráží na to, že na turnajích a v seriózních hrách máte hrát do konce a nevzdávat to, ačkoli se vám extrémně nedaří. Seriózní kasina vyžadují seriózní etiketu.

“Čím chytřeji hraješ, tím budeš šťastnější.”

Jeden pracovník kasina takto přebral výrok golfisty Garyho Playera, že čím více trénuje, tím více má štěstí. Ano, šťastnější hráči jsou ti, kteří hrají šikovněji a rozumněji – z dlouhodobého hlediska.

“Neklepej na sklo!”

Pokud se ve hře ocitne mimořádně nešikovný hráč (tzv. Ryba), nemáte mu naznačovat, že je slabý. Vyplašíte ho – stejně jako když klepáte na sklo akvária. To se v pokeru prostě nedělá.

“Pro skutečného hráče nejsou peníze cílem, ale nástrojem.”


Parafrázovaný výrok, že peníze vás drží u stolu, naráží na to, že hráči mají k penězům bizarní vztah. Někteří do banku vloží obrovské částky, ale v soukromém životě žijí jako poustevníci. Jiní jsou zase vystrašení sázet a ujdou jim výhry. Peníze jsou nakonec jen prostředek ke hře.

Texas Hold ‘Em: Naučíš se ho za pět minut, ale k ovládnutí potřebuješ celý život.”

Pravidla jsou možná jednoduchá. Na drobných odstínech hry je vždy co se učit. Pokud si myslíte, že o pokeru víte všechno, zase přijde něco, co vás překvapí.

“Poker je velmi těžký způsob, jak snadno vydělávat peníze.”

Vypadá to jednoduše, ale není. Opravdový mistr musel hře zasvětit celý život – obětovat rodinu, jiné koníčky a podobně. Nakonec každý zjistí, že vydělávat si hazardem patří k nejtěžším „povoláním“.

“Pokud do půlhodiny neobjevíš u stolu zelenáče, ty sám jsi zelenáč.”

Hláška padne ve slavném filmu Hráči s Mattem Damonem. Když v pokeru usedáte za stůl okamžitě začínáte studovat ostatní hráče, ostatně snažíte se všichni navzájem obrat o vklady.

“Musíte vědět, kdy je podržet a kdy složit.”

Prosté pokerové pravidlo zpopularizovala jedna slavná country píseň. Samozřejmě jde o to, že takto fungujeme i v životě – nemáme se něčeho držet, když evidentně prohráváme.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup