Jak se přihlásit do internetového platebního systému PayPal

Jistě jste se při platbě v eshopech setkali s platební bránou PayPal. Tento internetový platební systém založený v roce 1998 představuje rychlý a levný způsob převedení peněz. Navíc umožňuje zasílat platby i do zahraničí. Stačí jednorázově zadat číslo vaší platební karty. Nemusíte se obávat, obchodník se toto číslo nedozví. Další významnou výhodou systému PayPal je bezpečnost.

Když chcete platit pomocí PayPal

Prvním krokem je registrace na oficiálních stránkách paypal.com. PayPal přihlášení ovšem bude možné pouze za podmínky, že je vám více než 18 let a na vaší platební kartě máte povolené internetové platby. Po úspěšné registraci poté můžete hradit nejrůznější transakce, dokonce je možné zasílat platby svým známým.

Jak poslat peníze na PayPal účet jiné osoby? Je to snadné. Stačí se přihlásit ke svému PayPal účtu a vybrat si „Poslat a požadovat platbu“. Následuje zvolení účelu platby, kde se vám nabízejí tři možnosti. Jsou to „Poslat peníze přátelům a rodině mezinárodně“, „Poslat peníze po Česku“ a „Zaplatit za zboží za služby“. Na závěr potvrdíte částku a emailovou adresu. Na výpisu si můžete kdykoliv zkontrolovat historii provedených plateb.

PayPal verus Bitcoiny

Ačkoliv si systém PayPal kladl ambici, že se stane hlavní platební bránou až do roku 2020, je v současné době doháněn nejrůznějšími kryptoměnami. Nejrozšířenějšími z nich jsou bitcoiny. Bitcoin je deflační digitální měna založená na šifrování. Tento revoluční platební systém představuje variantu k nekrytým inflačním penězům a zastaralého bankovního sektoru.

PayPal se ovšem nevzdává a pracuje na svých konkurenčních výhodách. Jedná se například o poskytnutí záruky na doručení zboží. Je otázkou času, zda se systému PayPal podaří udržet na první pozici nejpopulárnějšího způsobu placení.