Víte, co je budget gaming?

Hraní počítačových her se stalo kratochvílí mnohých z nás. Především rodiče často slýchají, že by jejich potomci potřebovali nový počítač. Často jim ho nechtějí koupit především kvůli tomu, že herní PC stojí doslova kopu peněz. Tedy alespoň v případě, když se poohlížíte po úplně novém zařízení. Dostat se cenově můžete klidně i na několik desítek tisíc korun. Pokud aktuálně počítač pro hry sháníte, jste na správném místě. Popíšeme si termín budget gaming a prozradíme vám, jakým způsobem pořídit levný přístroj na hry.

Na nová předražená herní PC zapomeňte

V minulých měsících šly ceny RAM a SSD disků o 30% nahoru. Úplně nová levná herní PC se shánějí neskutečně složitě. Vždyť jen grafická karta, která zajistí 4K rozlišení a 100 FPS, se cenově pohybuje od 8 do nějakých 25 000 korun. Připočtěte si základní desku, zvukovou kartu, případně jiné periferní součásti a dostanete se cenově ještě mnohem výš. Optimální je volba repasovaného přístroje.

Repasovaná PC, anebo budget gaming v praxi

Máte strach ze starších věcí a raději nakupujete pouze nové? U modelů určených na hry se vyplatí vsadit na starší repasované počítače, které se vyznačují jak vysokou kvalitu materiálů, tak i solidní konfigurací včetně vhodné grafické karty, jež je alfou a omegou pro novější náročné hry. Třeba Dell Optiplex, popřípadě HP Elite vám skvěle poslouží. Navíc jsou na ně k dostání levné komponenty, a lze je tedy ještě vylepšit. Návodů na Youtube je mimo jiné spousta.

Notebook, anebo spíše klasické stolní PC?

Tuto otázku si zodpovězte přednostně. U herního notebooku se s cenou pod 20 000 korun dostanete jen velmi složitě, a to i v případě repasovaných modelů. Stolní PC vyjde levněji a komponenty se dají také dokupovat snáze. A kde vybírat ze spousty repasovaných modelů? Například na levnapc.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup