Jak vybrat vrtačku, která vydrží dlouho sloužit?

Na trhu je dnes nepřeberné množství vrtaček až z toho jde zákazníkovi mnohdy hlava kolem. Jak ale vybrat tu správnou vrtačku? V první řadě je třeba si uvědomit, jaké nároky budete na svoji vrtačku klást, jak často ji hodláte používat nebo zatěžovat.

Hobby vrtačka – rozhodující kritérium je opravdu cena?

Pokud hledáte opravdu to nejlevnější, doporučujeme návštěvu supermarketu, kde ve většině případů naleznete levné vrtačky hned vedle rohlíků popřípadě piva. Tyto vrtačky mají za úkol jedno jediné – přinést rychlý zisk prodávajícímu a nezabývat se nějakým servisem nebo náhradními díly. U většiny těchto vrtaček naleznete místo ocelových ložisek pouze plastová pouzdra. Pokud hledáte opravdu kvalitní hobby vrtačku, doporučíme vám vrtačky Extol Craft nebo Powerplus. Vrtačky nabízí velmi dobrý poměr cena / kvalita, vyznačují se spolehlivostí, funkčností i dalšími nadstandardními funkcemi nebo příslušenstvím. A další výhodou je dostupnost servisu a náhradních dílů.

 
Řemeslo – vrtačka na koukání nebo na práci?

Jak vybrat vrtačku, která vydrží dlouho sloužit?Třída vrtaček pro řemeslníky a jiné náročné uživatele, kteří potřebují velmi dobrý výkon za dostupnou cenu – to vše nabízí a splňuje řada vrtaček Extol Premium nebo vrtačky Powerplus. Základní konstrukční prvky těchto vrtaček jsou velmi blízké těm profesionálním – pancéřové vinutí s protiprachovou úpravou, kvalitní převodovky, regulace otáček i oboustranný chod. V této řadě lze pořídit velice kvalitní, výkonnou vrtačku i do 1400 Kč.

 

Jak vybrat vrtačku, která vydrží dlouho sloužit?Extol Profesional – vrtání bez kompromisů

Základními parametry těchto strojů jsou vysoce odolná vinutí z nejčistší mědi, zaručující mimořádnou tepelnou odolnost až do 250 °C. Obsah stříbra v komutátoru činí celých 0,8%. Mezi další patří i cementové převody z oceli legované chromem, vanadem, niklem a titanem s vysokou životností. Celokovová rychloupínací sklíčidla Click – Lock s 1,6 x větší silou utažení oproti ostatním typům dostupným na trhu umožňují rychle a spolehlivě vyměnit vrták. Mimořádně odolná NSK kuličková ložiska patří ke světové špičce a zajišťují dokonalý chod rotujících částí těchto vrtaček. Ceny se pohybují již od 2000 Kč.

Pokud potřebujete poradit s výběrem vrtačky, zeptejte se specializovaného prodejce vrtaček, firmy Penzo nářadí. Od nich dostanete vrtačku, servis, náhradní díly a spokojenost s dodávkou zboží.

Jestliže chcete nějakou levnější a ne novou vrtačku, můžete se pohlednou po inzertních a bazarových portálech, kde naleznete také zajímavou nabídku.