Dream Job

Málokdo má vysněné povolání stejné po celý život. Malé děti chtějí být často popelářem. Přece, kdo se má líp? Můžou páchnout, naskakují na auto a hrabou se v popelnici, co děti nějakým divným způsobem fascinuje. Zvěrolékaři bývají často další vysněná povoláni očima dětí. Většina dětí má zvířata rado a zvěrolékař se s těma zvířaty přece celý dny hraje, nebo? Astronaut  taky ušel  rakety, planety, lety do vesmíru, to fascinuje nejednoho kluka (většinou je to spíš klučičí parketa ale jistě se najdou i nějaké holky), a protože každého baví hledat vzácní poklad a šťourat se v zemi – archeolog.

To co je zajímavé je, že všechny děti chtěj mít jako zaměstnání něco, co je baví, z čeho mají radost, ono je to vlastně úplně přirozené. Žádné dítě vám nepoví, že by chtělo uklízet, to se přece nikomu nechce. Jak rosteme, vzdáváme se svých snů a nároků a odrazu nám vlastně až tak nevadí, že děláme práci, z který nemáme z ní žádnou radost, nebaví nás a pracujeme vlastně jenom proto, aby jsme měli nějaké peníze.

Vydělávat abychom jsme peníze měli a mohli na světe fungovat mezi ostatníma lidmi, je samozřejmě potřeba. Jenom proto, aby jsme měli peníze to však není ideální. To že víme, že je to užitečné, děláme taky něco pro druhé a když máme to štěstí, chodíme tam proto, že nám to dělá radost je myslím lepším hnacím motorem. Tomu štěstíčku však třeba někdy jít trochu naproti. Když má někdo rád psaní, chtěl by být například spisovatelem, nemusí jenom čekat na ideální pracovní ponuku. Může napsat pár článků, dát je někam na internet a nemusí se bát zkusit například začat s online časopisem a může psát o čem jen bude chtít, či už to bude téma elektromagnet nebo real madrid shop, když bude vidět, že zaujali víc lidí.