Co obnáší práce ve velkosériové kovovýrobě?

Žijeme v době, kdy o práci není nouze. Českou republikou aktuálně hýbe zaměstnanecká krize – volných míst je čím dál více, bohužel zaměstnanců čím dál méně. Už dávno neplatí, že zaměstnavatelé si vybírají své zaměstnance, už platí, že zaměstnanci si vybírají své zaměstnavatele. Při výběru práce se dbá hlavně na benefity, které zaměstnavatel nabízí. Oceňuje se nejen třináctý či čtrnáctý plat, ale taky i zapůjčení elektroniky nebo práce z domova. Samozřejmě ne každý může pracovat z domova – například pracovník ve velkosériové kovovýrobě do práce chodit musí. Každým dnem je však tato práce zajímavější!

Málokdo by řekl, že velkosériová kovovýroba může být zajímavá. Většinou se do tohoto oboru zamilují muži, kteří s úžasem sledují, jak se jim pod rukama tvoří výrobky rychlostí blesku. Ženy si většinou přičichnou k trochu jiným povoláním, ale je dost možné, že si zamilují i velkosériovou kovovýrobu, když se s ní předem seznámí. Pojďme se proto seznámit s prací ve velkosériové kovovýrobě!

Je nutné ještě zmínit i fakt, že velkosériová kovovýroba se společně se strojírenstvím považuje za tahouna české ekonomiky, proto je to skvělý obor vhodný k rozjetí byznysu.

Velkosériová kovovýroba probíhá v několika fázích. Pojďme si jednotlivé fáze představit.

• Lisovna a obrobna

Materiál, z něhož se vyrábí výrobek, musí projít lisovnou a obrobnou. V lisovně najdeme mnoho moderních technologií, které se využívají k lisování kovů. Společně s obrobnou produkují skutečně široký sortiment výlisků.

• Lakovna s předúpravou

Materiál (či už skoro výrobek) putuje taky do lakovny, kde se provádí povrchové úpravy ocelových, hliníkových i pozinkovaných plechů, krytů, profilů, trubek i rámů či jiných svařených dílů.

• Svařovna a brusírna

Samozřejmě musí výrobek projít i svařovnou a brusírnou, kde se ke svařování a k broušení využívá robotů či jiných moderních technologií,


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup