Jak si zachovat status studenta i bez vysoké školy

Rozhodování čerstvých absolventů, co s životem dál po dokončení střední školy, je mnohdy daleko těžší zkouška dospělosti než samotná maturitní zkouška. Vysoká škola, práce, studium v zahraničí, pomaturitní studium jazyků, podnikání… ano, je skvělé mít tolik možností, ale jak z vlastní zkušenosti víme, čím více možností, tím těžší je samotný proces rozhodování.

Někteří středoškoláci mají při rozhodování jasno. Už ve školce byla jejich nejoblíbenější hra na doktora, a tak je medicína (nebo jiný obor na vysoké škole?) jasnou volbou. Jiní se zase nemohou dočkat toho, až po střední roztáhnou křídla a vyrazí za pracovními či studijními zkušenostmi do zahraničí.

Další má svůj podnikatelský plán připravený už po celé roky a ví, že nyní je ta správná doba skočit do vlastního podnikání. Stále více studentů taky ví, že zahraniční zkušenost je pro ně velmi cenná, ale jazykově si zatím nejsou tak jistí, takže volí jazykové kurzy angličtiny či dalších jazyků, aby se v těchto dovednostech nejprve zdokonalili.

Jak si zachovat status studenta i bez vysoké školy

Možností je skutečně přehršle a my vlastně toto těžké rozhodnutí čerstvým maturantům vůbec nezávidíme. Co ale dělat v případě, že si student není vůbec jistý a potřebuje na rozhodnutí času více, případně pokud přijímací zkoušky na vysněný obor na vysoké školy nevyšly?

Skvělá zpráva je, že je tady možnost, jak si po celý další rok po střední škole zachovat status studenta – a získat tak při rozhodování cenný čas, na rozhodnutí, na zdokonalení se v jazyce, i na případnou přípravu na druhý pokus přijímací zkoušky na vysokou školu.

Jak si zachovat status studenta i bez vysoké školy

Pomaturitní jazykové kurzy, které zachovají status studenta

Jsou v tomto případě skvělou volbou. Jedná se o velmi intenzivní jazykový kurz, který probíhá každý všední den na 4 vyučovací hodiny denně. Brněnská Jazykovka PELICAN zařadila ve školním roce 2019/2020 do své nabídky pomaturitní studium němčiny, angličtiny, francouzštiny, španělštiny a ruštiny.

Velkou výhodou pomaturitních kurzů je to, že jsou akreditovány ministerstvem školství a jsou tak plnohodnotným kompromisem dalšího vzdělávání po střední škole – díky kterému si studenti udrží status studenta po celý další školní rok.

K přijetí ke studiu taky není potřeba vykonávat další stresující zkoušky. Jednoduše se stačí ke kurzu po úspěšné maturitě přihlásit, studium uhradit a škola může okamžitě potvrzení o studiu vystavit.

Jak si zachovat status studenta i bez vysoké školy

Některé jazykové školy navíc nabízí další výhody ke studiu. Například brněnská jazykovka PELICAN poskytuje všem studentům taky ISIC kartu zdarma, není novinkou, že taky všichni studenti obdrží ke studiu velký bonus v podobě druhého jazyka zdarma.

Zkrátka, studenti k hlavnímu jazyku v pomaturitním studium (4 vyučovací hodiny denně) získávají ještě klasický kurz 1x 90 minut týdně zcela zdarma. Letošní pomaturitní studenti měli na výběr mezi kurzy němčiny, angličtiny, španělštiny, francouzštiny, ruštiny a italštiny.

Jestli máte doma taky Vy zoufalého absolventa střední školy, který neví, co dál – nezoufejte Vy, ani on. Rozhodně v tom není sám. Možností je spousta a dle statistik jsou studenti, kteří si dali po střední škole rok volna k rozhodnutí svého oboru na výšce se svým konečným oborem daleko víc spokojeni – a při absolvování těchto vysokoškolských oborů taky úspěšnější.

Na závěr snad jen – hodně štěstí, ať už bude rozhodnutí u Vás doma jakékoliv!

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup