Proč roste zájem o práci ve strojírenství?

Situace na trhu práce v České republice se poměrně nemění. Stále jsme na tom stejném bodě, na jakém jste byli na začátku roku. Zaměstnanecká krize stále pokračuje, zaměstnavatelé nemají, kým by obsadili volné pracovní pozice. Mezi nezaměstnanými se nyní najdou maximálně nevyhovující uchazeči nebo lidé, kteří nemají zájem pracovat. Ti, kteří by přece jenom mohli nastoupit a kteří by mohli obsadit volné pracovní pozice, studují a pravděpodobně se ucházet o práci ještě v nejbližších dnech ani nebudou.

Mezi lidmi se však občas najde někdo, kdo touží po změně práce, kdo chce změnit svůj život k lepšímu, kdo chce odejít ze svého pracovního stereotypu. Právě tito lidé si mají, z čeho vybírat. O jakou profesi však mají nejvíce zájem?

Zájem roste o práci ve strojírenství

Z posledních průzkumů vyplývá, že zájem roste hlavně o práci ve strojírenství. Strojírenství je obor, který se dlouhodobě považuje za tahouna české ekonomiky. I když toto označení lze brát v současné době jen s rezervou, stejně je strojírenství dobrá volba.

Na trhu je však daleko více pracovních nabídek, proč tedy roste zájem hlavně o práci ve strojírenství?

Strojírenství nabízí dlouhodobé zaměstnání

Důvodem, proč lidé preferují práci ve strojírenství, je především to, že strojírenství nabízí dlouhodobé zaměstnání, což je pro lidi velmi atraktivní. Lidé nemají rádi nejistotu a riziko, chtějí mít stabilní zaměstnání, které bude setrvávat i několik let. Nechtějí si hledat práci po roce, vědí, že to v životopise nevypadá zrovna dobře.

Dalším důvodem jsou skvělé platové podmínky. Dnes platí, že řemeslo má zlaté dno, proto pracovníci, kteří se nebojí zapojit ruce, jsou daleko cennější než jedinci, kteří dlouhé roky studují.

Zájem roste i o práci ve firma MSC MetPro, a. s., kde dochází třeba k ohraňování materiálu nebo k tryskání materiálu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup